Ana Sayfa TEKNOLOJİ Dünyanın Düz Olduğuna İnanan İnsanlar Var

Dünyanın Düz Olduğuna İnanan İnsanlar Var

Dünyanın düz olduğuna inanan insan sayısı son 5 yılda artış gösterdi.

12
0
Paylaş

Bugüne kadar dünyanın yuvarlak mı düz mü olduğu konusunda sayısız teori gündeme taşındı. Dünyanın düz olması bilimsel analizlerle kanıtlansa da buna inanan insan sayısı azımsanmayacak kadar fazla.

Dünyanın düz olduğuna inanan insanların rekor seviyede olduğunu düşünen uzmanlar kesinlikle bu insanların YouTube’daki videolardan etkilendiklerini düşünüyor. Bilim iletişimi alanında çalışmalar yapan araştırmacı Asheley Landrum bu konuyla alakalı çok önemli açıklamalarda bulundu. “insanların YouTube’da yer alan videolar da etkilendiklerini ve dünyanın düz olduğunu düşündüklerini söyleyen araştırmacı düz dünya teorisine inanan insanların sayısı son dönemde oldukça arttı. Google aramalarında da düz dünya aramaları son 5 yılda hızlı artış gösteriyor diyen Asheley Landrum bu durumun son derece garip olduğunu söyledi.”

Asheley Landrum  “yanlış bilgilerin yayılmasında Google’n da payının olduğunu savunuyor. YouTube’da bir sürü faydalı bilgi içeren içeriklerin olduğu gibi hatalı bilgilerinde olduğuna dikkat çeken ünlü araştırmacı Google yanlış bilgileri yayılması hakkında yapacağı şeyleri olduğunu söyledi ve Ocak ayında bunlarla mücadele etmek için bir plan hazırladı. youTube’un yapmış olduğu açıklamada ise insanların bilim konusunda yalan yanlış içerikler paylaşması yerine daha bilgi veren ve bilgi yayma çalışması yapması gerektiğini düşünüyor. Kaliteli içeriklere yönelmesi gerektiğini savunan Asheley Landrum eğer youTube da paylaşılan videolar gerçeği yansıtmıyor ve bilimsel ya da diğer yönlerden gerçeklik payı bulunmuyorsa önerilenler kısmında daha az çıkması gerekiyor açıklamalarında bulundu.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here