Dünyaca ünlü piyasalarda yatırımın babası olarak tanımlanan ve pek çok kişinin fikirlerini ünlü yatırımcı ve finans uzmanına göre şekillendirmiş olduğu Jim Rogers yaptığı son açıklamalarla çok konuşulacak. Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen ve değeri her geçen gün artarak rekor kıran Bitcoinler hakkında yapmış olduğu yorumların piyasalarda önemli bir değişikliğe neden olabileceği konuşuluyor.

2017 yılında birden ortaya çıkan ve ardından bir balon gibi değeri artmaya ve şişmeye başlayan kripto para birimi olan Bitcoin hakkında sürekli çeşitli tahminler yapılıyor. Bu tahminlerin büyük bir kısmı ise ilerleyen dönemlerde daha fazla değer kazanacağına yönelik gelişen tahminlerdi.

Ünlü Finans Uzmanı Bitcoin Yatırımı Yapanları Uyardı!

Rogers kripto paralar hakkındaki  değerlendirmelerinde ‘Kripto para kullanan pek çok kişi var. Bu kişiler kendilerini oldukça akıllı sanıyorlar ancak hükümetlerden akıllı değiller. Hükümetler silahlara sahipler ve günün birinde kripto para birimlerinin mutlaka ortadan kalkacağını düşünüyorum’ dedi.

Kripto para birimlerin birkaç yıl önce yokken birkaç yıl içerisinde 100 ve hatta 1000 kat kadar artmasının ardından balon gibi şişen fiyatların kalıcı olmadığına dikkat çekti. Sanal paranın bir yatırım hedefi olarak kullanılmasının doğru olmayacağı, yapılan değerlendirmenin sadece bir kumar olduğunu ifade etti. Bu açıklama kripto paraya yatırım yapmayı düşünenleri bir kez daha düşündürürken bu süreçte yatırımcıların nasıl bir karar vereceği merak konusu oldu

isbilgisi.com