Dünyaca Ünlü Araç Devi Volkswagen'den Şaşırtan Satın Alma! Araç Kiralama Hizmeti Verecek Mi?

Dünyaca ünlü araç devi olan Volkswagen bir süredir yeni bir yatırım üzerinde çalışıyor. Araç kiralama şirketi olan Eurocar için görüşmelere başladığı ifade edildi.

OTOMOBİL 24.06.2020 - 21:45 24.06.2020 - 21:45

Dünyaca ünlü araç devi olan Volkswagen bir süredir yeni bir iş birliği için harekete geçtiğini açıkladı. Bir süredir Fransız bir araç kiralama şirketi olan Eurocar Mobility Group’u satın almak adına görüşmelere başladığı belirlendi. Bu görüşmeler çerçevesinde nasıl bir karar alınacağı ise henüz bilinmiyor.

Otomotiv sektöründe olan yakın kaynakların yapmış oldukları açıklamalar çerçevesinde anlaşmanın olumlu gerçekleşme ihtimalinin son derece fazla olduğu ve bu anlaşmanın sağlanması halinde şirketin araç filosunu son derece etkin kullanabileceği belirtildi.

Araç Devi Kiralama Hizmeti Mi Sunacak?

Europcar son dönemlerde salgına bağlı olarak zor günler yaşıyor. Araç kiralama hizmetleri ve talepleri konusunda önemli düşüşlerin yaşandığı ifade edildi. Ekonomik sıkıntıların gündeme gelmesinin ardından ise yeniden gündeme gelmeye başladı.

Europcar için son dönemlerde 1 milyar liranın üzerinde net borcunun bulunduğu tespit edildi. Ancak şirketin buna rağmen pek çok yatırımcının ilgisini çektiği belirlendi. Yine yakın kaynaklar tarafından verilen bilgiler ışığında şirketle ilgilenen tek firmanın araç devi olmadığı, özel sermayeli ve büyük olan şirketlerinde ilgilendiği ve satın alma sürecine sıcak baktıkları belirlendi.

Şirketin konu hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmaması dikkat çekerken araç devinin satın almay gerçekleştirmesi halinde bu sefer araç kiralama hizmeti verip vermeyeceği merak konusu oldu.

isbilgisi.com