Dünyanın teknoloji devlerinden olmak için büyük bir atılım yapan Oppo gelişen pazarlarına yönelik yatırımlarını yeniden değerlendirmeye aldı. Türkiye'ye özel bir ilgi gösteren Oppo, Türkiye'ye yatırım yapma kararı verdi. Oppo Türkiye Genel Müdürü Weijan Zhou konu hakkında detaylı bir açıklama yaptı.

TÜRKİYE'YE YATIRIM MÜJDESİ!

Türkiye'ye daha fazla yatırım yapmak istediklerini söyleyen Weijan Zhou, “Şirket olarak Türkiye'ye ciddi bir yatırım yapacağız. Dünyanın önemli akıllı telefon üretim merkezlerinden birisini bu ülkede kuracağız. Bu konuda somut adımlar atıldıkça kamuoyunu bilgilendireceğiz.” dedi.

Türkiye'de çok iyi bir şekilde karşılandıklarını söyleyen Weijan Zhou, “Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri ile yeni yatırımımız hakkında görüşme halindeyiz. Bize gösterilen ilgiden gayet memnunuz. Türk yetkililerin çabası bizim bu ülkeye yatırım yapma isteğimizi yükseltiyor.” ifadeelrini kullandı.

TÜRKİYE'DE ÜRETİLEN TELEFONLAR TÜM AVRUPA'DA SATILACAK!

Oppo Türkiye'ye resmi olarak geçtiğimiz yıl giriş yapmıştı. Ancak bu giriş bir yatırım şeklinde gerçekleşmemişti. Oppo şu anda Avrupa'da en çok akıllı cihazı Türkiye'de satıyor. Bundan dolayı Türkiye'de dev bir teknoloji tesisi kurmak için görüşmelere başladı. Oppo'nun Türkiye tesisisnde üretilen akıllı telefonlar tüm Avrupa'ya satılacak.

isbilgisi.com