Dünya Futbolunun Efsane İsmi Maradona Hayatını Kaybetti! Diego Armando Maradona Kimdir, Neden Öldü?

Dünya futbolunun efsane isimlerinden olan Diego Armando Maradona hakkında Arjantin'den kötü haber geldi. Arjantinli futbol devi Maradona'nın kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği bildirildi. Maradona'nın öldüğüne dair bilgi Arjantin Futbol federasyonu tarafından da doğrulandı. Diego Armando Maradona kimdir?

GÜNDEM 25.11.2020 - 20:37 25.11.2020 - 20:37

Dünya futboluna damga vuran sayılı yıldız isimlerden olan Diego Armando Maradona ile alakalı olarak Arjantin'den kötü haber geldi. Futbol yeteneği ile tüm dünyanın saygı duyduğu bir yıldız olan eski futbolcu Diego Armando Marodona'nın vefat ettiği bildirildi.

DÜNYA FUTBOLU EN BÜYÜK YILDIZINI KAYBETTİ!

Bugün kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği bildirilen Diego Armando Maradona'nın ölüm haberi öncelikle Arjantin ve İtalya'da olmak üzere tüm dünyada büyük bir şok etkisi yarattı. Arjantin halkının çok büyük bir saygı duyduğumu Maradona'nın ölüm haberinin ardından Arjantin'deki evinin önünde büyük bir izdiham oluştu.

Öte yandan İtalya'da Napoli forması ile efsaneleşen Maradona'nın ölüm haberi İtalya'da da büyük bir üzüntüyle karşılandı. Maradona'nın tüm Napoli için büyük bir anlamı bulunuyor. Kulübün efsanelerinden yer alan Maradona'nın hayatını kaybetmesi Napoli taraftarlarını büyük bir üzüntüye sevk etti.

ARJANTİN FUTTBOL FEDERASYONU AÇIKLAMA YAPTI

Öye yandan Arjantin'e iki defa Dünya Kupası'nı kazandıran Maradona'nın ölüm haberini Arjantin Futbol Federasyonu, “Her zaman kalbimizde olacaksın.” sözleriyle duyurdu.

MARADONA NEDEN ÖLDÜ?

Arjantin basınında yer alan bilgilere göre Maradona geçtiğimiz günlerde beyin ameliyatı olmuş ve evinde istirahate çekilmişti. Ancak bugün kalp krizi nedeniyle Maradona hayatını kaybetti.

DİEGO ARMANDO MARADONA KİMDİR?

Dünya futbolunun büyük efsanesi Diega Armando Maradona, İtalyan kökenli Arjantinli eski bir futbolcudur. 1960 yılında Buenos Aires'te dünyaya gelmiştir. Henüz 15 yaşındayken Argentinos Juniors kulübü ile profesyonel sözleşme imzalamıştır. 1981 yılında 1 milyon euro bonservis bedeli karşılığında efsaneleşeceği Boca Juniors'a transfer olmuştur. 1982 yılında ise 5 milyon euro bonservis bedeli ile İspanya'nın dev kulübü Barcelona'ya transfer olmuştur. Bu bonservis bedeli o dönemin en yüksek bonservis bedeli olarak rekor kırmıştır. 1984 yılında Napoli'ye 6,9 milyon euro bonservis bedeli ile transfer olan Maradona ikinci bir rekoru kırmıştır. 1995 yılında futbol hayatını sonlandırmıştır.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@