Dünya Devi Şirket 20.000 Kişiyi İşten Çıkaracak!

Dünya devi şirketler arasında bulunan Japon otomobil şirketi Nissan, tüm dünya genelinde 20.000 kişiyi işten çıkarmayı planladığı iddia edildi.

OTOMOBİL 22.05.2020 - 16:53 22.05.2020 - 16:53

Koronavirüs iş dünyasını oldukça kötü etkilerken otomotiv sektörü adeta dibi gördü. Türkiye'de otomotiv sektörü canlanmak için adımlar atarken dünyada görünüm çok farklı bir boyutta ilerliyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nde otomotiv fabrikaları taker taker kapanmaya devam ederken Japonya'nın ulusal markalarından olan ve tüm dünyaya yayılma başarı göstererek dünya çapında bir şirket hüviyetine kavuşan Nissan oldukça radikal bir karara imza atmaya hazırlanıyor.

20.000 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARACAKLAR

Japon medyasında çıkan haberlere göre Nissan Motor Co. tüm dünyadaki şirket çalışanlarından 20.000 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor. Japon otomotiv devi koronavirüs sürecinde fabrikalarını ve galerilerini kapatmak zorunda kalmıştı.

Nissan salgın nedeniyle üretimi azaltıp yeni bir yapılanmaya gitmeyi şirket politikası olarak benimsedi. Bu politika gereği 20.000 kişi işsiz kalacak.

Koronavirüs salgını olmasa dahi bir gerile dönemi yaşamasına kesin gözüyle bakılan Nissan'ın yapmaya hazırlandığı son hamle şirket için kritik bir anlam ifade ediyor. Planlamalar ve işten çıkarmalar neticesinde milyar dolarlarla ifadeedilen zararlar karşılanamazsa Nissan için başka bir senaryo devreye girmek zorunda kalacak.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@