Bugün piyasalarda benzinin litre fiyatına indirim geleceği yönünde haberler gelmişti. Söz konusu haberler gerçek oldu ve benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere bir indirimin geldiği açıklandı.

Petrol fiyatlarında küresel anlamda yaşanan değişim, dolar fiyatları ve rekabet ortamı akaryakıt fiyatlarının sürekli olarak değişmesini sağlıyor. Bu süreçte hafta başından beri iki kez arka arkaya zam geldiği öğrenildi. Araç sahipleri yeni fiyatlara henüz alışamamışken bugün bir yeni açıklama daha geldi ve bu sefer dünkü zammın ardından indirim geldiği açıklandı.

Benzinin Litre Fiyatına Ne Kadar İndirim Geldi?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamalar sonrasında benzinin litre fiyatına gelen indirimin ardından Ankara’da benzinin litre fiyatı 6,57 liradan 6.35 liraya düşecek. İstanbul’da 6.51 liradan satılırken 6.29 liraya düşecek. İzmir’de ise 6.57 liradan 6.35 liraya inecek.

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren 22 kuruş indirim yansıtılacak. Dün ise gece saatlerinde benzinin litre fiyatına 12 kuruş zam yapılmıştı. Akaryakıt fiyatlarında yaşanan hızlı değişim tartışmalara neden oldu.

isbilgisi.com