Dün İndirim Bugün Zam! Benzin Ve Motorin Fiyatları Yine Artıyor!

Dünya petrol piyasasında fiyatlarda hareketlenme yaşanmaya devam ediyor. Bu hareketlenme Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında değişimlere neden oluyor. Bu kapsamda bu gece yarısından itibaren hem benzinin hem de motorinin litre fiyatına zam yapılacak.

EKONOMİ 08.05.2020 - 11:17 08.05.2020 - 11:17

Son günlerde en çok hareketliliğe sahip sektör petrol fsası oldu. Alınan önlemlerle krizden çıkmayı kafasına koyan petrol piyasasında kısa süreli bir şokun ardından yeniden yükseliş trendi hakim olmaya başladı.

Petrol fiyatlarında ciddi bir artış meydana geldi. Brent petrol 31 dolar seviyesine yükseldi. Bunun yanında uluslar arası piyasada benzinin tonu 238 dolardan 263 dolara fırladı. Ayrıca motorinin tonu ise 236 dolardan 251 dolara çıktı.

Yaşanan bu fiyat artışlarının Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına yansımaması mümkün değil. Bu sebeple bu geceden itibaren hem motorin hem de benzin zamlı bir şekilde satışa sunulacak.

Benzin ve motorin zamları konusunda resmi rakamlar henüz belli olmadı. Ancak sektör tahminleri bu konuda oldukça tutarlı sonuçlar veriyor. Bunlara göre benzinin litresine 15 kuruş, motorinin litresine ise 13 kuruş zam yapılacak.

Zamların bu gece yarısından itibaren geçerli olacak olması ilginç bir durumun ortaya çıkmasına sebep oldu. Bu geceden itibaren iki gün boyunca 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı olacak. Bu nedenle vatandaşların çok büyük bir kısmı zamlardan ancak 11 Mayıs Pazartesi günü etkilenecekler.

isbilgisi.com