Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Halkbank'ın ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında ilk ticari kredisini alacak olan kişiler için özel bir limit oluşturuldu. İş yeri açmak isteyenler döner sermayeye ihtiyacı için nakit ihtiyacı bulunanlar 500 bin TL'den 1500 bin TL'ye kadar farklı rakam aralıklarında kredi talep edebiliyor. Uygun vade seçenekleri ile bu kredi düşük faiz oranları ile geri ödenebiliyor.

Hazırlanan kredi içeriğinden faydalanmak isteyenlerin ihtiyacına göre iş koluna yönelik belirli bir tutar ödeniyor. Yeni ticari kredilerde döner sermaye için 500 bin TL üst limit sunuluyor. Dükkan ya da iş yeri ve satın almak istendiğinde bu rakam 1.500 bin TL'yi buluyor. Ticari anlamda kamyon, taksi ya da minibüs işletmeciliği yapmak isteyenlerin araç alımları için 1.500 bin TL üst limit kredi tutarı alınabiliyor.

ESNAF KEFALET KREDİSİ NEDİR? DETAYLARI NELERDİR?

TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı! TOKİ'den 4.650 TL taksitle hiç evi olmayanlara kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı!

Esnaf Meslek Odası aracılığı ile sunulmuş bu kredi imkanında sunulan vade süresi ve faiz aralığı değişebiliyor. Aylık %0.79 faiz oranı üzerinden sunulan kredilerin geri ödemeleri talep edilecek işletme yöntemine yönelik değişebiliyor.

İşletme kredisi kapsamında istenen 500 bin TL kredi 60 ay vade ile %0.79 faiz oranı üzerinden alınabiliyor. Yeni bir iş yeri açabilmek, dükkan alabilmek için talep edilen 1500 bin TL kredi tutarı 120 ay vadede geri ödenebiliyor. Ticari araç alımlarında bu rakam değişiyor. Minibüs, taksi, kamyon, otobüs gibi ticari amaçlı araç alımında 84 ay vade uygulanıyor.

MESLEK ODASI 500 BİN TL KREDİSİ NASIL ALINIR?

dukkan-isyeri-ticari-arac-alimina-gorulmemis-firsat-duyuruldu-dusuk-faizli-esnaf-kefalet-kredi

Meslek Odası aracılığı ile sunulan özel kredi tutarı ise 100.000 TL üst limit olarak sunuluyor. 6 ay geri ödemesiz olarak talep edilen bu ticari kredi yıllık %7.5 faiz oranı üzerinden değerleniyor. Meslek Odasının 500 bin TL olarak verdiği kredi ödemeleri esnafın yüzünü güldürüyor. İşletme kredisi, ticari araç kredisi ve iş yeri satın alma kredisi olarak 3 farklı pozisyonda talepler alınıyor. Halkbank aracılığı ile kredi talebi iletilebiliyor.

ESNAF KEFALET KREDİSİ KREDİ TUTARI VE AYLIK ÖDEME PLANI

Halkbank'ın ticari kredi kapsamında sunulan en az 25.000 TL'den başlayan ve 500 bin TL'ye ulaşan kredi tutarı 12 ile 60 ay vade kapsamında uygun aralıklarla geri ödenebiliyor. Üstelik 3 ayda bir geri ödeme fırsatı sunuluyor.

Esnafa özel sunulan kefalet kredisi geri ödeme planı en düşük ve en yüksek kredi tutarı 12 ay veya 60 ay vadeli olarak ödenmek istendiğinde aylık olarak oluşan ödeme tutarı şu şekilde oluyor:

 • Kredi tutarı: 25.000 TL, 12 aylık ödeme planı 6.753 TL
 • Kredi tutarı: 25.000 TL, 60 aylık ödeme planı 1.621 TL
 • Kredi tutarı: 500.000 TL, 12 aylık ödeme planı 131.635 TL
 • Kredi tutarı: 500 bin TL, 60 aylık ödeme planı 32.269 TTL

ESNAF KEFALET KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Esnaf kefalet kredisi başvurusunda talep edilen evraklar arasında şunlar yer alıyor:

 • Başvuracak kişiye ait kimlik örneği fotokopisi
 • Bir yıl öncesinde alınmış beyanname imzası
 • Oda kayıt belgesi yeni tarihli
 • 3 adet vesikalık fotoğraf
 • Vergi levhası örneği
 • İkametgah belgesi
 • Esnaf sicil dosyası
 • İmza sirküleri