Ana Sayfa EKONOMİ Düğün Zamanı Sahte Altın İle Dolandırıyorlar

Düğün Zamanı Sahte Altın İle Dolandırıyorlar

Düğün zamanının gelmesiyle birlikte altın indirimi altında dolandırıcılık yapan kişilerin sayısı artmaya başladı.

16
0
Paylaş

Düğün sezonunun gelmesiyle birlikte pek çok kuyumcu yüzde 70’e varan indirimlerle vitrinlerini süslüyorlar. Ancak olan yine vatandaşa oluyor vatandaş hem alırken hem de satarken çok ciddi zarara uğruyor.

Yaz aylarının gelmesiyle çok az bir süre kaldı ve düğün hazırlıkları devam ediyor. Daha fazla kar etmek isteyen firmalar vitrinlerine e-ticaret internetsiz indirimlerle doyurup insanları yanıltabiliyor. Firmaların en çok indirim yaptığı alanda pırlanta tam tur yüzük kolye ve küpeler geliyor.

Konuyla alakalı açıklamalar yapan Ariş Pırlanta yönetim kurulu başkanı Kerim Güzeliş her üründe indirim olmasının imkanı yok bu tarz indirimler yapabilmeniz için ya ürün elinizde kalması lazım ya da zararına satış yapıyor olmanız gerekiyor.  Vitrinde 7000 TL olarak satılan ürünün etiket fiyatı üzerinden çizerek 2500 TL’lik bir rakam yazıyorlar. Vatandaşlar da bunu indirim zannederek satın alıyor. Halbuki yapılan tam anlamıyla bir manipülasyondur ve halkı kandırmaktır.

Kerim Güzeliş özel günlerde de firmaları yapmış olduğu hediye kampanyalarını tam bir yanıltma olduğunu söyleyerek kampanyalar aslında tamamen vatandaşı kandırmak üzerine kurulu asıl ürünün fiyatını çok da üzerinde satış yapılıyor. Firmalar hediye ürünlerinden elde ettiği zararı ana ürünlerden çok daha fazla şekilde çıkarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here