Son dönemde yaptığı anlizler ile herkes tarafından takip edilen isimler arasında yer alan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yaptığı son açıklamlar ile birlikte altın almak ve yatırım yapmak isteyen kişilere uyarılarda bulundu. Altının ilerleyen süreçte yükseleceği konusunda uyarılarda bulunan İslam Memiş, yaptığı bu son açıklama ile birlikte de gram altının 1550 TL seviyelerine yükselebikleceğinden bahsetti. 

Milyonlarca emekli bayram edecek Milyonlarca emekli bayram edecek

Yeniçağ TV'de yaptığı açıklamalar ile vatandaşlara uyarılarda bulunan İslam Memiş, son dönemde altın fiyatlarda yaşanan düşüşler hakkında yorumlarda bulundu. Altın almak ve yatırım yapmak isteyen kişiler için bunun son fırsat olabileceğinden bahsederek hem gram altının artabileceği tarihten bahsederek hem de faiz konusu hakkında da önemli ifadelere yer verdi. 

ENFLASYON FAİZİN YERİNİ ALABİLİR! 

Konu hakkında yaptığı açıklamalarda Merkez Bankası tarafından uygulanan 50 baz puanlık faiz indirimi ile birlikte Türkiy'nin gündeminden faizin kalkacağını iddia ederek, "50 baz puanlık faiz indirimi ile Merkez Bankası piyasalara mesaj verdi. Ben bundan sonraki süreçte faizin Türkiye'nin gündeminden kalkacağını çok güçlü görüyorum. Yani ülkeden faiz kalkabilir, faizin yerine enflasyuon gelebilir. Her ne kadar enflasyon için yüzde 30 beklenti yaz aylarında beklense de, deprem olayı sonrası ben yüzde 50'nin altında bir enflasyon şahsen beklemiyorum. Enflasyon faizin yerini alabilir, faiz de Türkiye'nin gündeminden çıkabilir." şeklinde konuştu. 

GRAM ALTIN 1550 TL OLACAK! 

Şu an 1100 TL civarlarında seyreden çeyrek altın konusu hakkında ileri süreçte daha da fazla artış görülebileceği ifade edilerek "Gram altın 1101 TL. Ancak gram altın TL fiyatı 1130 - 1133 lira. Ekran ile serbest piyasada 30 liradan fazla aralık var. Altın düştü diye satmayın zarar edersiniz. 1120 ile 1150 lira aralığı takip ediliyor. Ama yukarılarda agresif yükselişler beklemeye devam ediyor. Özellikle Haziran'dan sonra agresif yükselişler gündemde kalabilir. Ons 2 bin dolar, gram altın 1550 TL seviyesine agresif şekilde yükselebilir." şeklinde açıklamalarda bulunan İslam Memiş, bunun son düşüşler olabileceğinden bahsetti. 

Özellikle de düğün yapacaklar, altın alacaklar, altın borcu olanlar için çağrıda bulunarak dikkat edilmesi gerektiğini ifade edildi.