Düğün Sezonunun Açılmasına Sayılı Saatler Kaldı! Çeyrek ve Gram Altın Fiyatları Günü Nasıl Tamamladı?

Salgın nedeniyle artan altın fiyatlarında düşüş yaşanırken yaşanan ikinci dalga korkusu ve düğün sezonu nedeniyle ortaya çıkan talep birden altında yeni bir yükselişe neden oldu. Saatler sonra başlayacak düğün sezonu sonrasında altın fiyatları ne kadardan günü tamamladı?

EKONOMİ 30.06.2020 - 23:50 30.06.2020 - 23:50

Salgın nedeniyle ertelenen düğünler için normalleşme ile birlikte yeni adımlar atıldı. Bu süreçte 1 Temmuz tarihinden itibaren düğün salonlarının yeni kurallar çerçevesinde açılmasına karar verildi. Düğün sezonunun açılmasının ardından kuyumcularda da yeni yoğunluklar yaşanmaya başladı. Güncel altın alım ve satım işlemleri sürekli olarak takip edilmeye başlandı.

Altın Fiyatlarında Son Durum Ne?

Altına olan ilginin yükselmesi, piyasalarda ikinci dalga salgın endişesinin baş göstermesi gibi çeşitli nedenler yeniden yatırımcıları altına yöneltti. Güvenli liman olarak görülen altın yükselişe geçmeye başladı. Bu durum altın alacak vatandaşları da endişelendirdi.

Bugün altının kalbinin attığı Kapalıçarşı’da altın fiyatlarında bir yükseliş yaşandı. Bir önceki günün kapanışına bakılara 24 ayar gram altın yüzde 0.13 oranında meydana gelen artışla 391.20 liraya kadar yükselmiş oldu. Çeyrek altın fiyatları ise 635 lira oldu. Cumhuriyet altını ise 2 bin 598 liradan satılıyor.

Uzmanlar altın fiyatlarının yükselebileceğini ön görürken yine de kesin konuşmuyorlar. Son dönemlerde altın konusunda yarı yarıya risklerin gündeme geldiği belirlendi. Yüksek fiyatlar düğün sezonunun açılması ile birlikte altın alacaklar ve altın borcu olanlar için endişe verici olarak değerlendiriliyor.

isbilgisi.com