Düğün Sezonu İçin Geri Sayım Başladı! Çeyrek ve Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Düğün sezonu için geri sayım başlamışken vatandaşlar en çok altın fiyatlarını merak etmeye başladılar. Çeyrek ve gram altın ne kadar oldu? Altın bu hafta yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor.

EKONOMİ 26.06.2020 - 22:49 26.06.2020 - 22:49

Düğün sezonu salgın nedeniyle sekteye uğramıştı. Ancak atılan normalleşme adımlarının ardından güne yatay seyirde başladığı belirlendi. Pek çok vatandaş düğün sezonunun açılması ile birlikte soluğu kuyumcularda aldılar. Yine pek çok kişi tarafından altın fiyatları günlük olarak sorgulanmaya devam ediyor.

Haftanın son işlem gününde bugün çeyrek altın 626 liradan günü kapattı. Gram altının fiyatı ise dünkü kapanış ile karşılaştırıldığı zaman yüzde 0.49 oranında düşerek günü 385.90 liradan kapattı. Cumhuriyet altını ise 2.563 liradan işlem görüyor.

Bu Hafta Altın Kazandırdı

Yapılan değerlendirmelere göre altının bir anda yükselmesi yatırımcıları heyecanlandırdı. Yeni yatırım yapak isteyen vatandaşları ise düşündürdü. Bu süreçte yeniden rekor kıracağına yönelik endişeler gündeme gelmeye başladı. Altın fiyatlarında meydana gelen değer kazancının ne kadar daha devam edeceği merak konusu oldu.

Yatırımcılar zaman zaman altının dalgalanmalar yaşayacağını ancak bir süre daha yukarı yönlü ivmesine devam edeceğini ifade etti. Altın fiyatlarında meydana gelen ani yükselişin küresel piyasalarda salgının ikinci dalgasının beklenmesi ve ardından yeniden yatırımcıların güvenli liman arayışına girmeleri üzerine gerçekleştiği belirtildi. Küresel piyasalarda belirsizliğin devam etmesi üzerine altının yükselişinin de bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Hafta başından bu yana beklenmedik bir şekilde yükselişe geçen altın fiyatları bu hafta yatırımcısına en çok kazandıran yatırım aracı oldu.

isbilgisi.com