Düğün Sezonu Açıldı! Gram ve Çeyrek Altın Fiyatlarında Son Durum Ne?

Düğün sezonunun açılması ile birlikte altın fiyatları merak edilmeye devam etti. Son dönemlerde en çok merak edilen altın fiyatlarında son durum ne? Çeyrek ve gram altın ne kadar oldu?

EKONOMİ 20.06.2020 - 22:25 20.06.2020 - 22:25

Düğün sezonunun açılması ile birlikte altına yönelik ilginin giderek arttığı belirlendi. Bunun üzerine vatandaşlar tarafından da hafta sonu piyasaların kapalı olduğunun bilinmesine rağmen altın fiyatları en çok araştırılan konulardan birisi haline geldi.

Düğünler için geri sayımın başlamasının hemen ardından vatandaş altın fiyatlarının düşeceğini mi yoksa yükseleceğini mi merak etmeye başladılar. Dün haftanın son kapanış gününde çeyrek altın 620 lira oldu. Cumhuriyet altını ise 2 bin 536 liradan işlem görüyor. Gram altının fiyatı bir önceki kapanış günü ile karşılaştırıldığı zaman yüzde 0,66 oranında yükselmişti ve sonucunda 381,90 liradan işlem görmüştü.

Altın Fiyatları Düşecek Mi?

Düğün sezonunun açılması ile birlikte altın fiyatları merak ediliyor. Pek çok düğün hazırlığı yapan kişi bu süreci nasıl değerlendirmeleri gerektiğini bilemiyorlar. Salgında ikinci dalganın beklenmesinin ardından piyasalarda meydana gelen dalgalanmalar yatırımcıyı yeniden güvenli liman olarak görülen altına yönlendirmeye başladı. Bu durum küresel piyasalarda altının hızla yükselmesine neden oldu. Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelere göre yükseliş trendinin bir süre daha devam etmesi bekleniyor. Bu durumda şimdilerde altının düşmesini beklemek bir hayal olabilir.

isbilgisi.com