Kamu personeli alım ilanlarını bekleyen vatandaşlara Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından güzel haber verildi. DSİ'nin yayımladığı duyuruya göre Türkiye'nin farklı illerinde ve farklı kadrolarında kamu personeli alımı yapılacak. Merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilecek olan yeni personellerin alımında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/A maddesi esas alınacak.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre kurum bünyesine 63 mühendis kadrosunda atama yapılacak. Bu mühendis kadrolarına başvuru yapacak olan adaylardan 2020 KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları istenecek. DSİ kamu personeli ilanına başvuran adaylardan şartları uyanlar 15 Şubat 2021'de uygulamalı sınava girecekler.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapmayı kabul etmek

-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak

-Askerlik ile ilişiği olmamak

-Kadrolara göre belirlenen eğitim şartlarına sahip olmak

-Kamu haklarından mahrum olmamak

-Arşiv ve güvenlik araştırmasından olumlu sonuç alacak durumda olmak

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumunda emekli aylığı alıyor olmamak

-Görevini yapmasına engel teşkil edecek bir sağlık sorunu bulunmamak

HANGİ KADROLARA KAÇ ATAMA YAPILACAK?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından açılan 63 kadronun ne şekilde dağıtılacağı da belli oldu. Buna göre kadrolar illere dağıtılırken branş özelinde de sayılar açıklandı. DSİ 25 inşaat mühendisi, 4 ziraat mühendisi, 11 Makina mühendisi, 11 harita mühendisi, 3 jeoloji mühendisi, 1 elektrik mühendisi, 4 bilgisayar mühendisi, 1 maden mühendisi ve 3 meteoroloji mühendisi alımı yapacak.

isbilgisi.com