Yeni yılın gelişinin ardından vatandaşın alım gücünü yakından etkileyen dolar kuru ile ilgili gelişmeler yakından takip edilmeye devam ederken dolar piyasasında yeni değişiklikler yapılmaya devam ediyor. Dolarla ilgili açıklamalar yapılırken özellikle de dolar piyasasına hakim, tahminleriyle milyonların dikkatini üstüne çeken Selçuk Geçer yeni bir açıklamada bulundu. Dolar kuru hakkında konuşan Selçuk Geçer bakın neler söyledi...

Sosyal medya hesabından yayın yapan ve dolar kuru hakkındaki tahminlerini sosyal medya hesaplarından paylaşan ekonomist Selçuk Geçer "Dolar ve ekonomiyi darmağın edecekler" diyerek dolarla ilgili konuştu. Dolar için tarih veren Selçuk Geçer'in açıklaması oldukça merak edildi. Türkiye'de hem piyasalar hem de dolar kuru üzerine yaptığı açıklamasında detaylara yer veren ve açıklamaları özellikle de yatırımcılar tarafından yakından takip edilirken merak edilen açıklama geldi. 

Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları Kredi çekecekler dikkat, tablo netleşti! İşte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank güncel kredi faiz oranları

''DOLARDAN UZAK DURUN''

Uzun aylardan bu yana 19 liranın altında yatay bir seyir izleyen dolar kuru Kahramanmaraş merkezli depremin meydana gelmesinin ardından yine yukarı yönde harekete geçmişti. Hükümetin seçimlere kadar dolar üzerinde baskı yapacağını belirten Selçuk Geçer dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

14 Mayıs tarihine kadar dolardan uzak durulması gerektiğini belirten Selçuk Geçer dikkat çeken açıklamasında ''Şu anda Türkiye'de reel sektörde 25 lirayı geçmiş bir dolar kuru var. İhracatçılar doların gerçekte yükselmesine karşın bu yükselişin tabelaya yansımamasından şikayetçiler. AKP, her şeye rağmen seçimlere kadar doları baskılayacak. 

14 MAYIS'A DİKKAT ÇEKTİ!

Bu nedenle ben, 14 Mayıs'a kadar dolardan uzak durulması gerektiğini düşünüyorum. Seçimlerin vaktinde yapılması halinde ise, kimin kazanacağına göre dolar kurunun kaderi belli olacak. Mevcut ekonomik politikaların devam etmesi halinde ise, halihazırda 25 lira olan dolar kuru haziran ayında gerçek seviyesine yükselir. Yıl sonunda ise 36 liraları görmek benim için sürpriz olmaz" ifadelerini kullandı. 

EDİTÖR NOTU: Haber içeriğinde yer alan düşünceler yatırım tavsyesi değil, Selçuk Geçer'in birebir tahminleridir.