Dolar Türk Lirası Karşısında Tırmanışa Geçti! Dolar Bugün Kaç TL'ye Yükseldi?

Dolar gün içerisinde Türk lirası karşısında değer kazanımını sürdürerek akşam saatlerinde tırmanışa geçti. Piyasalarda koronavirüs salgının yeniden etkisini gösterme ihtimali belirleyici olmaya devam ediyor. Peki dolar kaç TL oldu?

EKONOMİ 15.06.2020 - 18:59 15.06.2020 - 18:59

Döviz piyasasında hareketli bir gün daha yaşanıyor. Doların durağan pozisyondan hareketli pozisyona geçmesinin ardından yatırımcılar bunun nedenini araştırmaya başladılar. Yalnızca Türk lirası değil dünyada çok sayıda para birimi dolar karşısında değer kaybını sürdürdü.

KORONAVİRÜS RİSKİ DOLARI TIRMANDIRDI

Uzmanlara göre dolardaki hareketlenmenin sebebi koronavirüs salgınının yeniden aktif hale geçmesi yönünde sinyaller vermesi oldu. Tüm dünyada normalleşme sürecinde koronavirüs salgını yeniden yükselişe geçince piyasalarda bir panik havası oluştu. Azalan risk iştahından dolayı da gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinden çıkışlar meydana gelmeye başladı. Bu çıkışlar da yükselmekte olan doların tırmanışa geçmesini sağladı.

YENİ HAFTADA DOLAR YÜKSELİŞ TRENDİNDE

Türk lirası dolar karşısında 7,26 TL zirvesinin ardından düşüşe geçmiş ve 6,68'de bu düşüş sona ermişti. Dolardaki düşüşün ardından dolar kontrollü bir şekilde Türk lirası karşısında değer kazanıp 6,78 TL seviyesinde bir süre sabit kalmıştı. Ancak yaşanan küresel gelişmeler ve koronavirüs etkileri ile dolar yeni haftaya yükselişini hızlandırarak başladı.

DOLAR 6,85 TL'YE ÇIKTI

Gün içerisinde meydana gelen değişimlere bağlı olarak dolar fiyatının tırmanmaya başladığı görüldü. 6,83 TL'ye çıkan dolar piyasaların kapanış saatinde bu noktada işlem görmeye başladı. Ancak Türkiye'de piyasaların kapanmasıyla beraber dolarda tırmanma yine devam etti. Şu anda dolar kuru 6,85 TL'den işlem görüyor.

isbilgisi.com