Dolar Swap Anlaşmalarını Bekliyor! Bugün Dolar Kaç TL Oldu?

Türkiye'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle piyasalar kapalı olurken dolar kurunda hareketlilik devam ediyor. Bugün dolar kaç lira oldu?

EKONOMİ 19.05.2020 - 08:50 19.05.2020 - 08:50

Türkiye'de bugün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle tüm piyasalar kapalı bulunuyor. Ancal uluslar arası piyasalarda döviz piyasaları çalışmaya devam ediyor. Bu nedenle dolar kurunun Türk lirası karşısındaki hareketliliği sürüyor.

Dolar bundan iki hafta kadar önce tarihi bir rekor kırmış ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. 7,26 TL olan dolar kuru 7 TL'nin altındaki seyrini devam ettiriyor.

20 Nisan 2020 tarihinden beri en düşük seviyesine gerileyen dolar kuru şu anda 6,87 TL'den işlem görmeye devam ediyor.

Uzmanlara göre dolar kuru fiyatlamasına bu hafta Merkez Bankası'nın faiz kararı etkili olacak. Bu karara göre dolar kendisine bir pozisyon belirleyecek.

SWAP ANLAŞMALARI TÜRK LİRASINI GÜÇLENDİRECEK

Dolar kurunun fiyatlamasında ise diğer takip edilmesi gereken önemli etken swap anlaşmaları olacak. Uzmanlara göre kısa vadede swap anlaşmalarının yapılacağı tahmin ediliyor. Bu anlaşmalar istenilen şartlarda yapılırsa Türk lirasının dolar karşısında eli daha kuvvetli olacak.

Euro kuru ise 19 Mayıs 2020 Salı günü 7,5 TL'den işlem görmeye devam ediyor.

isbilgisi.com