Yeni yılın gelişinin ardından en çok merak edilen konulardan birisi de dolar piyasasında yaşanacak değişiklikler olmuştu. Yatırımcıların yakından dikkatini çeken dolar piyasası aynı zamanda vatandaşın alım gücünü de yakından etkileyen bir unsur olurken milyonlar ekonomistler tarafından gelen yorumları takip etmeye başladı. Dolar ve altın piyasası hakkında yaptığı yorumlarla yakından takip edilen yatırımcıların güvendiği isim İslam Memiş doların 24 TL olacağı o tarihi verdi. 

DOLAR YÜKSELECEK Mİ?

Gündeme damga vuran yorumları ile yakından takip edilen isimler arasında yer alan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam memiş dikkat çeken dolar tahmini ile yeniden gündeme geldi. Yeni yılın gelmesinin ardından arama motorlarında sık sık 'dolar yükselecek mi?' sorularını aratan vatandaşlara cevap niteliğinde açıklama yapan İslam memiş bakın neler söyledi...

Milyonlarca kişi gün ve gün dolar kurundaki artışı ya da düşüşü gözlemlemeye devam ederken yatırımlarını bu doğrultuda yapan vatandaşlar zarar etmemek için ekonomislterin yorumlarını yakından takip etmeye devam ediyor. Dolar piyasasında yaşanan dalgalanmalar an ve an takip edilirken İslam Memiş '24 TL olacak' dedi. İslam Memiş doların 24 TL olacağı o tarihi milyonlarla paylaştı. 

Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak

DOLAR KAÇ TL OLACAK?

Gram altın noktasında sene ortalarında rekor rakamın görüleceğinin altını çizen İslam Memiş aynı zamanda doların da 25 TL seviyelerine çıkmasını beklediğini dile getirdi. Haziran ayında altında ciddi bir artış beklentisi olduğunun altını çizen İslam memiş açıklamasında "Gram altın ucuz değiil bedava. Bu iddiam yıllık getiriye dayalı. Dolar tarafındaki baskılanmanın çok süreceğini tahmin etmiyorum. Özellikle Haziran'dan sonra 24-25 bandına kadar yükseliş olabilir. Biraz zor tutuluyor" ifadelerine yer verdi.