Dolar Kurunda Ani Hareketlenme! Dolar Bugün Kaç TL Oldu?

Doların dün Türk lirası karşısında ani yükselişinin etkisi haftanın son işlem gününde de direncini koruyor. Gelişmekte olan ülkelerin para birimleri karşısında güçlenen doların seyri yükseliş şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Dolar bugün kaç lira oldu?

EKONOMİ 12.06.2020 - 09:18 12.06.2020 - 09:18

Dolarda durağan bir dönemin ardından dün başlayan hareketlenme haftanın son işlem günü olan bugün de devam ediyor. Küresel gelişmelere bağlı olarak direnç kazanan dolar iki kademeli bir yapıya büründü. Gelişmiş ülkelerin para birimlerine karşı değer kaybı yaşayan dolar gelişmekte olan ülkelerin para birimlerine karşı ise değer kazandı.

DOLAR TÜRK LİRASI KARŞISINDA DEĞER KAZANDI

ABD borsaların büyük bir düşüş yaşanması doların görüntüsüne olumsuz bir kimlik kazandırsa da bu gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinin hanesine artı olarak yazılmadı. Türk lirası karşısında değer kazanan doların bu yöndeki eğilimi bugün de devam ediyor.

DOLARDAKİ YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK TAHMİNİ

Uzmanlara göre dolar fiyatlarında bugün herhangi bir düşüş beklenmiyor. Sert bir yükselişe neden olacak bir veri akışının da olmayacağını söyleyen uzmanlar dar bir alanda doların yükseliş yönünde hareket edeceğini tahmin ediyorlar. Dolar kuru şu anda 6,83 TL'den işlem görürken gün içerisinde 6,85 TL'yi zorlaması bekleniyor.

Euro kurunda da dolar fiyatlaması gibi bir durum görünüyor. 7,73 TL'den işlem gören euro kurunun gün içerisinde 7,75 TL'yi denemesi öngörülüyor.

isbilgisi.com