Koronavirüs salgını ile tüm dünyanın mücadele ettiği son zamanlarda piyasalar oldukça hareketli. Pek çok ülke salgınla mücadele ederken oluşan ekonomik sıkıntıların üstesinden gelebilmek için yeni tedbirler ve finansal paketler açıklıyorlar. Alınan bu tedbirler dolar kurunun hareketliliğini artırdı. Bir süredir artış eğiliminde olan dolar kurunun kritik seviyeye ulaşması piyasaları derinden etkiledi.

Uzmanlar tarafından daha büyük yükselişlerin yaşanması adına belirlenen 7 liralık kritik seviyeye yaklaşan dolar kuru, şimdilerde 6.80 lira seviyesinin hemen altında seyrediyor. Doların yaşadığı hızlı yükseliş ve bulunduğu durum uzmanlar ve analistler tarafından yorumlandı.

Dolar Fiyatları Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Bugün piyasalarda işlem gören dolar güne 6.77 lira seviyelerinde başladı. Dün rekor kıran fiyatlarla birlikte bugünde yükselme eğrisini bozmadığı görülüyor. Döviz kurunun vazgeçilmezlerinden olan Euro’da hızla yükselmeye ve Türk Lirası karşısında değer kazanmaya devam ediyor.

Euro bugün güne 7.41 lira seviyelerinde başladı. Türk lirası karşısında değer kazanan para birimlerinden birisi de İngiliz Sterlin’i oldu. Günün ilk saatlerinde 8.51 lira bandında işlem gördüğü açıklandı.

Uzmanlar dolar için 6.80 lira bandının kritik olduğunu ifade ediyorlar. Şimdilerde 6.77 lira ile günü açan doların 6.85 lira bandını geçmesi halinde 7 lira yorumlarının daha etkili ve kuvvetli şekilde yapılacağı düşünülüyor. Doların bir süre daha dalgalanmalar ve yükselişler yaşayacağı konusunda uzmanlar hemfikirler.