Dolar Kuru Kritik Eşikte! Dolar Bugün Kaç TL Oldu?

Dolar kuru dün dolara olan talep artışı nedeniyle yükselerek direnç noktasını zorlarken yeni işlem gününde düşüş yönlü bir değişim meydana geldi. Uzmanlar dolar kurunda meydana gelebilecek günlük gelişmeleri yorumladılar. Dolar bugün kaç TL oldu?

EKONOMİ 17.06.2020 - 09:47 17.06.2020 - 09:47

Dolar kuru ABD kaynaklı haberler ile dün yükseliş trendine devam etti. 6,84 TL'ye çıkan doların bu çıkışı uzmanlara göre dolara olan talep artışı ile gerçekleşti. Yeni işlem gününde ise Türk lirası lehine bir toparlanma hareketi meydana geldi. Şu anda dolar 6,83 TL'den işlem görüyor.

DOLAR İÇİN KRİTİK EŞİK!

Dolar kuru üzerine teknik analizlerini açıklayan uzmanlar 6,85 TL noktasına dikkat çektiler. Dün bu seviyeyi zorlayan ancak aşamayan dolar bugün yeniden aşma denemesi yapacak. 6,85 TL geçilirse doların yeni hedefi 6,88 TL olacak.

Dolar kurunda aşağı yönlü bir hareketlenme gerçekleşirse analistler 6,70 TL ile 6,80 TL arasında geniş çaplı bir hareketlenme bekliyorlar. Kurun 50 günlük ortalaması 6,88 TL seviyesinde bulunuyor. Bu nedenle bu nokta direnç olarak takip ediliyor.

EURO DİRENÇ GÖSTERİYOR

Euronun Türk lirası karşısındaki direnci ise bugün de devam ediyor. Şu anda euro 7,71 TL'den işlem görürken analistler yukarı yönlü hareketin sürpriz olmayacağını ifade ediyorlar.

Öte yandan bugün Türkiye'de takip edilmesi gereken önemli bir veri bulunmuyor.

isbilgisi.com