Dolar Kuru Hakkında Uzmanların Beklentisi! Dolar Fiyatı Düşecek Mi?

Dolar kuru Türk lirası karşısında haftanın ikinci işlem gününde de cılız yükselişini sürdürüyor. Sert yükselişin çok uzağında kalan dolar kurunda analistlere yükseliş süreklilik göstermeyecek. Dolar bugün kaç lira oldu?

EKONOMİ 09.06.2020 - 09:33 09.06.2020 - 09:33

Dolar kurundaki zayıf görüntü haftanın ikinci işlem gününde de devam ediyor. 6,78 TL'ye adeta demir atan dolar kurunda bu cılız yükseliş kurun kontrol altında tutulması olarak değerlendiriliyor. Gün içerisinde dolar kurunda sert bir yükseliş beklenmiyor.

FED'İN YENİ KARARLARI BEKLENİYOR

Gelişmekte olan para birimlerin ekarşı dolardaki zayıflama algısı piyasalarda etkin oluyor. ABD'deki gelişmelere bağlı olarak meydana gelen fiyatlama bu hafta FED'in açıklayacağı yeni kararlarla yol haritasını çizecek.

UZMANLARIN BEKLENTİSİ DOLARDA DÜŞÜŞ YÖNÜNDE

Uzmanlara göre dolar kuru 6,85 seviyesine çıkmadan her zaman aşağı yöne doğru kırılmalar yaşanabilir. Bu nedenle dolardaki şu andaki seviyede Türk lirası lehine bir görünüm etkisini gösteriyor.

EURO KURUNDA KONTROLLÜ FİYATLAMA

Euro kurunda da dolar gibi kontrollü bir fiyatlama hakim oluyor. Şu anda euro kuru 7,65 TL'den işlem görmeye devam ediyor. Euroda da sert bir yükselişin meydana gelmesi beklenmiyor.

isbilgisi.com