Dolar Haftaya Hızlı Başladı! Dolar Fiyatları Düşecek Mi?

Yeni haftaya yükselişle başlayan ancak sonrasında az da olsa ivmeyi aşağı yönlü çeken dolar fiyatlarında son durum ne? Dolar koronavirüs salgınının ikinci dalgası endişesi ile yükselmeye devam edecek mi yoksa düşecek mi?

EKONOMİ 22.06.2020 - 08:25 22.06.2020 - 08:25

Son günlerde tüm dünyanın gündeminde koronavirüs salgını hakkında ikinci dalga söylentileri gündeme gelmeye başladı. Bu süreç dolar fiyatlarındaki endişeyi de artırırken fiyatlar üzerinde ciddi bir baskının oluşmasına neden oldu. Yaşanan endişe son zamanlarda doların diğer para birimleri karşısında daha güçlü bir tavır sergilemesine neden oldu.

Küresel piyasalarda salgının ortaya çıkarmış olduğu etkilere bakarak küresel piyasaların neredeyse durma noktasına geldiğini söyleyebiliriz. Yeni haftaya tüm bu endişelerin gölgesinde başlayan doların kritik seviye olan 6.85 lira seviyesinden üzerinde başlaması endişeye neden oldu. Bankacıları ve ekonomistler ise şimdiye kadar yapmış oldukları tüm tahminler sonucunda bu seviyenin aşılması ve ilerleyen günlerde kalıcı hale gelmesinin ardından hem yükselişin hızlı bir şekilde gerçekleşebileceğini hem de daha tutunabilir bir pozisyonda ekonomiye zarar verebileceği konuşuluyor!

Dolar Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Dolar fiyatlarında yaşanan yükselişin ardından kısa bir süre  sonra ivmeyi aşağı yönlü çektiği ve bununla birlikte 6.84 lira seviyelerine kadar düştüğü belirlendi. Euro ise yeni haftada da yükselişini hız kesmeden sürdürüyor. Bu süreçte Euro fiyatları 7.66 lira olarak  açıklandı.

isbilgisi.com