Dolar Güne Yükselişle Başladı! Dolar 7 Lira Olacak Mı? Dolar Hakkında Uzman Tahminleri..

Bir süredir 7 lira sınırını zorlayan dolar fiyatlarının bugün güne yükselişle başladığı görüldü. Gerçekten dolar 7 lira olur mu? Uzmanların doların geleceği hakkındaki tahminleri neler? Hepsi haberimizde..

EKONOMİ 21.04.2020 - 08:35 21.04.2020 - 08:35

Koronavirüs salgını tüm piyasaları derinden etkiledi. Ülkelerin almış oldukları ekonomik önlemler, açıkladıkları destek paketleri, petrol fiyatlarında yaşanan ani düşüş piyasalarda meydana gelen dalgalanmayı etkiliyor. Dolar fiyatları son zamanlarda yukarı yönlü bir çıkış trendi içerisine girmişti.

Doların yükselişi son bir buçuk yılın en yüksek seviyesini de zorlamasına neden oldu. En son 6.80 kritik bandını geçerek sınırları zorlayan dolar bugün güne yeniden yükselişle başladı.

Dolar Bugün Me Kadar Oldu?

Sabah saatlerinde dolar fiyatlarında meydana gelen artışla birlikte 6,95 lira seviyelerini test ettiği tespit edildi. Uzmanlar bir süre daha yükselişin devam edeceği görüşündeler. Ancak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından hem ekonomiyi rahatlatmak hem de vatandaşa destek olmak için açıklanan yeni önlem paketleri dikkat çekmişti.

Yarın büyük merakla beklenen Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası toplantısından çıkacak faiz kararına göre doların seyrinin değişmesi bekleniyor. Alınması muhtemel bir faiz indirimi ile dolar küçük bir düşüş yaşayabilir. Sürpriz bir karar alınmasının ardından dolar fiyatlarında da ani bir değişim meydana gelebilir.

Euro ise güne 7,52 lira seviyelerinde başladı.  

isbilgisi.com