Dolar Güne Yatay Seyirde Başladı! Dolar Fiyatları Düşecek Mi?

Bir süredir 6.85 lira seviyelerinde sabitlenen dolar fiyatları bugün yine güne yatay seyirde başladı. Küçük bir ivme kaybı yaşayan dolar fiyatlarında son durum ne?

EKONOMİ 30.06.2020 - 08:31 30.06.2020 - 08:31

 Piyasalarda yaşanan hareketlilik dolar fiyatlarını da etkiliyor. Bugün ayın son gününde yoğun bir veri trafiğinin yaşandığı ifade edildi. Dolar fiyatları uzun bir süredir 6.85 lira seviyelerinde ilerlemeye devam ediyor. TÜİK tarafından bugün dış ticaret istatistiklerinin açıklanması bekleniyor. Piyasalarda açıklanacak verilere kilitlendiği ifade edildi.

Kısa çalışma ödeneği hakkında alınan yeni kararlar ve bu süreçte ekonomide yaşanan toparlanma oldukça dikkat çekmişti. Avrupa Birliği tarafından 14 ülkenin AB için seyahat açıklaması yapmasının ardından listede Türkiye, ABD, Rusya gibi ülkelerin olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Dolar Güne Nasıl Başladı?

Dolar fiyatları, alınan kararlara ve yaşanan toparlanmaya rağmen yatay seyirde devam etmeye devam ediyor. Bugün küçük bir düşüşle güne başlayan dolar hala 6.84 lira seviyelerinde ilerliyor. Euro fiyatlarında da bir düşüşün yaşandığı ifade edildi. Bu düşüş sonrasında Euro 7.69 lira seviyelerinde güne başladı.

Bugün TÜİK tarafından açıklanması beklenen verilerin ardından dış ticaret istatistikleri ve hizmet üretici verilerinin de listeye eklenmesi bekleniyor. Açıklamanın ardından dolar fiyatlarında yeniden bir hareketlilik yaşanması bekleniyor.

isbilgisi.com