Dolar Fiyatları Haftanın Son Gününde Ne Kadar Oldu? Dolar Düşecek Mi?

Küresel piyasaların baskıladığı dolar bir süredir 6.80 lira bandının üzerine çıkmıştı. Bunun üzerine doların düşürülemediği bu süreçte bugün güne yine stabil ve yatay seyirde başladığı belirlendi.

EKONOMİ 26.06.2020 - 11:45 26.06.2020 - 11:45

 Dolar fiyatları bir süredir yükseliş eğiliminde olarak açıklanmışken 6.80 lira sınırının üzerinde kalmaya devam ediyor. Doların ne zaman düşeceği merak konusu olurken yükselişe sebep olarak küresel anlamda likitide artışı ile salgında ikinci dalga korkusunun son derece etkili olduğu ifade edildi.

Dolar hafta boyunca yatay seyirde ilerlemeye devam etti. Bu ilerleyişin ardından Merkez Bankası tarafından dün açıklanan kararın düşüşe etkili olması bekleniyordu. Ekonomistlerin beklediği gibi faiz indirimi yapılmazken faiz kararının sabit kalmasına karar verildi.

Dolar Yatay Seyrini Koruyor!

Merkez Bankası tarafından verilen karar piyasalarda da sürpriz bir karar olarak nitelendirildi. Bugün iç piyasalarda açıklanacak yeni bir verinin bulunmaması sakin bir seyir olacağı yönünde yorumlandı. Bugün dolar güne yine yatay seyirde başladı. Dün Merkez Bankası kararı sonrasında küçük bir düşüş yaşanmış olmasına rağmen sonrasında yeniden yükselerek eski seviyesine geri geldiği belirlendi. Dolar fiyatları bugün 6.85 lira seviyelerinden işlem görürken Euro fiyatları üzerinde bir yükseliş meydana geldi. Bunun üzerine 7.69 lira olarak açıklandı.

isbilgisi.com