Dolar Fiyatında Kademeli Düşüş Devam Ediyor! Dolar Bugün Kaç Lira Oldu?

Bir önceki hafta sert bir yükseliş yaşayan dolar kurunda gerileme devam ediyor. Haftanın ikinci işlem gününde de dolar kurunda düşüş sürüyor. Dolar bugün kaç lira oldu?

EKONOMİ 12.05.2020 - 08:43 12.05.2020 - 08:43

Türkiye'de finans piyasalarında tüm gözler dolar kuruna çevrildi. Geçtiğimiz hafta yaşanan ani yükselişin ardından dolar kurunda yeni haftada grafiğin ne yönde şekil alacağı büyük bir merak konusu olmuştu.

Haftanın ikinci işlem gününde dolar kurunda kademeli düşüş devam ediyor. 7,25 TL'den düşmeye başlayan dolar kuru dün haftanın ilk işlem gününde 7,10 TL seviyesine kadar geriledi. Bugün ise piyasalarda yine kademeli düşüş trendi hakim oluyor.

12 Mayıs 2020 Salı sabahında dolar kuru düşüşünü devam ettirdi. Şu anda dolar kuru 7,05 TL'den işlem görüyor. Yatırımcılar şimdi doların 7 TL'nin altına yeniden inme ihtimalinin olup olmadığını tartışmaya başladılar.

Dolar kuru hakkında bugün takip edilmesi gereken konular uzmanlarca da belirlendi. Buna göre içeride sanayi üretim verileri ve hazine ihaleleri; dışarıda ise FED ve diğer merkez bankası açıklamaları ile işsizlik ve enflasyon rakamları takip edilecek.

Dolar kurunda meydana gelen gerile euro kuruna da yansıdı. 7,80 TL seviyesini gözüne kestiren euro kuru da düşüş trendine uygun olarak 7,63 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

isbilgisi.com