Dolar 7 TL'yi Aşarsa Yeni Hedefi Ne Olacak? Uzmanlardan Çarpıcı Dolar Yorumları

Döviz piyasasında haftanın ikinci işlem gününde de hareketlilik devam ediyor. Doların Türk lirası karşısındaki kararlı tutumu devam ederken euro piyasası da dirençli yapısını muhafaza ediyor.

EKONOMİ 28.04.2020 - 09:30 28.04.2020 - 09:30

Koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren piyasalar son dönemlerde yaşanan sürece adaptasyon göstererek radikal bir hareketlenme meydana getirdi. ABD'de ekonomik alarmın verilmesi doların dengesini kaybetmesine neden olurken gelişmekte olan ülkelerin para birimleri karşısında dolar gücünü kaybetmiyor.

ABD ekonomisi son dönemlerde ciddi alarm verirken son açıklanacak destek paketi ile doların diğer ülke para birimlerine karşı hareketlenmesi bekleniyor. Tüm dengeleri hesaba katan döviz piyasasında Türk lirasının değerini kaybetmemesi için Merkez Bankası'nın yeni müdahaleleri gündeme alabileceği iddia ediliyor.

Uzmanlara göre dolar kurunda yukarı yönlü harekete devam ederse 7,02 TL, 7,05 TL ve 7,08 TL takip edilmesi gereken direnç seviyeleri olarak açıklandı. Kar satışları gelir ve dolar düşüş eğilimi gösterirse 6,97 Tl, 6,95 TL ve 6,92 TL destek seviylerinin takip edilmesi tavsiye edildi.

Dolar kuru haftanın ikinci işlem gününün sabah saatlerinde 6,9950 TL'den işlem görüyor. 7 TL barajına dayanan doların bu psikolojik eşiği aşması durumunda grafiğin ne yönde hız kazanacağı merak konusu oldu.

Euro piyasasında da artış eğilimi dolar kuru kadar olmasa da kendisini göstermeye devam ediyor. Haftanın ikinci işlem gününde 7,5636 TL'den işlem gören euro kurunda bir düşüşün yaşanmasına ihtimal verilmiyor.

isbilgisi.com