İç piyasalarda bugün Merkez Bankası tarafından yapılması beklenen faiz açıklaması büyük bir heyecanla bekleniyor. Faiz indiriminin muhtemel olduğu bu süreç içerisinde dış piyasalarda hala petrol fiyatlarında yaşanan tarihi çöküş konuşuluyor. Piyasalarda karışıklık hakimken, küresel piyasalardaki belirsizlik havasından faydalanan dolar hızla yükselmeye devam ediyor.

Güne 7 lira sınırında işlem görerek başlayan doların Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamalarla nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu. Yapılan bir piyasa anketlerinde uzmanlar Merkez Bankası’nın 50 baz puan indirime gideceğini savunuyorlar. Bazı uzmanlar değişiklik yapılmayacağını savunsalar da pek çok uzman ise farklı faiz beklentilerinin olduğunu açıkladılar. Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilecek açıklamanın bugün 14:00’da yapılması bekleniyor.

Dolar Bugün Ne Kadar Oldu?

Dolar, piyasalardaki belirsizlikten faydalanarak bugün yükselişe geçti. Piyasalarda 6.97 liranın üzerine çıkarak işlem görmeye başladı. Gün içerisinde yapılacak faiz kararına göre dolar fiyatlarında da bir değişikliğin yaşanması bekleniyor.  

isbilgisi.com