Ana Sayfa GÜNDEM Doğu Anadolu Kara Teslim Olacak

Doğu Anadolu Kara Teslim Olacak

Meteoroloji Doğu Anadolu Bölgesinin kar ve fırtınaya karşı uyardı. Pek çok şehirde kar yağışı etkili olacak.

6
0
Paylaş

Meteoroloji Doğu Anadolu Bölgesi için yoğun kar yağışı uyarısı yaptı. Van Bitlis Muş ve Hakkâri yoğun kar ve kuvvetli rüzgâr etkisi altında kalacak Doğu Anadolu Bölgesi’nde Van Bitlis Muş ve civar şehirlerde yoğun kar yağışı etkisini gösterecek. Ayrıca kentte Buz ve don da bekleniyor. Ayrıca Doğu Anadolu’da çok fazla şehirde rüzgâr Kuzeybatı yönünde etkisini gösterecek.

Meteoroloji 14. bölge müdürlüğü açıklamalara göre bölge genelinde hava parçalı bulutlu ve öğle saatlerinden itibaren kar yağışı etkisini gösterecek. Doğu Anadolu’daki çok sayıda şekilde kar yağışı etkili olacak. Hava sıcaklıklarının 1 ile 3 derece arasında azalması bekleniyor. Rüzgâr genellikle Güney yönlerden orta ve zaman zaman kuvvetli esecek.

Bölgede en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Bitlis 12 Muş ve Hakkâri 6 Manisa eksi 5 derece Van’da 3, Hakkâri’de 2, Muş ve Bitlis’te sıfırın altında 1 derece olacak. Doğu Anadolu da beklenenden çok daha fazla soğuk hava etkisini gösterecek. Ulaşımda aksamalar olmaması adına belediye ekipleri ekstra mesai yapacak.

Buzlanma don, çığ tehlikesi ağaç ve direk devrilmeleri gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ekstra dikkatli olması konusunda uyardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here