Milyonlarca emekli bayram edecek Milyonlarca emekli bayram edecek

Geçtiğimiz sene döviz kurlarında ve altın fiyatlarında yaşanan olumsuz gelişmeler ile ocak ayının başında zamlanan pek çok hizmet gibi güncel tutarı ile duyurulan doğalgaz tüketim fiyatları, şubat ayının sonunda resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşı ile birlikte yeni zamlar ile karşılaştı. Artan enerji fiyatları sebebi ile vatandaşların faturalarına da yüksek oranlı zamlar yansıtmak durumunda kalan hükümet yetkilileri, hali hazırda geçim derdi içerisinde olan vatandaşları daha da dar boğaza sürükledi. 

Rusya- Ukrayna savaşının devam ettiği şu günlerde son olarak 1 Eylül 2022 tarihinde zamlanmış olan doğalgaz tüketim fiyatları, artan enflasyon karşısında nakde olan ihtiyaçları artan ve temel gereksinimlerini dahi karşılayamayacak noktaya gelen tüketicileri derin düşüncelere sürükledi. Bu kapsamda sene başında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ilk kez duyurulmuş olan Doğalgaz Tüketim Desteği yardım modelini araştırmaya başlayan vatandaşlar, söz konusu sosyal yardım modelinden nasıl faydalanabileceklerini öğrenmeye çalışıyorlar. 

DOĞALGAZ TÜKETİM DESTEĞİ EKİM 2022

dogalgaz-tuketim-destegi-basvuru-ekranlari-erisime-acildi-faturalarin-2-bin-500-tlsini-devlet- (2)

Bu senenin başında zamlı fiyatları ile duyurulmuş olan doğalgaz tüketim ücretlerine karşı vatandaşları koruma altına almak isteyen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, hali hazırda yardım modeller içerisinde bulunan kömür yardımına ek olarak doğalgaz yardımını da duyurdu. İlk etapta 450- 600 TL aralığında duyurulmuş olan yardım tutarı, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen kabine toplantısından sonra güncellendi. 

Artan enerji fiyatları ve artan enflasyon karşısında dara düşen vatandaşlar için doğalgaz desteğini 900- 2.500 TL skalasına yükselttiğini duyuran Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hem ev sahiplerinin hem de kiracıların ihtiyaç sahipliği durumlarını ispat etmeleri durumunda söz konusu desteğe başvuru yapabileceklerini belirtti. Kamu kurumu ilgili desteğin senede iki kere hesaplara aktarılacağını ifade etti. 

DOĞALGAZ TÜKETİM DESTEĞİ BAŞVURUSU EKİM 2022

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın doğalgaz yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin, e- devlet sistemi üzerinden online olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.