Türkiye'ye hafta sonunun acı haberini İçişleri Bakanlığı duyurdu. İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı yazılı açıklamaya göre Diyarbakır'ın Lice ilçesinde Jandarma birimi ile teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışma sonucunda 1 asker şehit olurken 2 asker yaralandı.

1 ASKER ŞEHİR, 2 ASKER YARALI!

İçişleri Bakanlığı tarafındanyapılan resmi duyuruda, “Diyarbakır'ın Lice ilçesinin kırsal bölgesinde teröristler ile Jandarma birimimiz arasında bir çatışma çıkmıştır. Bu çatışma neticesinde 1 jandarma personelimiz ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmış ama doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Aynı çatışmada 2 jandarma personelimiz de yaralanmıştır.” denildi.

OPERASYON DEVAM EDİYOR

Şehit haberini duyuran İçişleri Bakanlığı taziye mesajı da yayınlarken bölgede teröristlere yönelik operasyonun devam ettiğini bildirdi. Jandarma ile çatışmaya giren teröristlerin yakalanabilmesi için Diyarbakır'da başlatılan geniş çaplı operasyon sürüyor.

ŞEHİT ASKERİN BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ!

Öte yandan şehit olan askerin Malatya nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Mehmet Çelik olduğu bildirildi. 24 yaşındaki Mehmet Çelik'in şehadet haberi Malatya'daki baba ocağına bildirildi. Şehit evinde büyük bir matem oluşurken Malatyalılar şehir ailesini bu acı günlerinde yalnız bırakmadılar.

isbilgisi.com