2022 yılının sonlarına doğru hemen hemen bütün kamu kurum ve kuruluşlarından yeni döneme ilişkin yeni düzenleme haberleri gelmeye devam ederken eksik kadrolarını belirleyen kamu kurumları da tek tek ilana çıkmaya başladı.

Aralık ayına girildiği günden bu yana birçok farklı kamu kurum ve kuruluşundan yeni personel alımı ilanları gelmeye başladı. Bu kapsamda Resmi Gazete’de yayınlanan son ilanının sahibi ise Diyanet İşleri Başkanlığı oldu. Kurumun taşra teşkilatında görevlendirmek din görevlilerine ihtiyaç duyduğunu ifade eden Diyanet İşleri Başkanlığı, ilgili ilana ilişkin detayları paylaştı.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI!

diyanet-isleri-baskanligi-personel-alimi-ilani-duyuruldu-sozlu-sinav-ile-6-bin-200-din-gorevl

İŞKUR TYP başvuru şartları nelerdir? İŞKUR TYP başvuru şartları nelerdir?

Bir süredir beklenen personel alımı ilanını 2022 yılı bitmeden yayınlayan Diyanet İşleri Başkanlığı, kurumun taşra teşkilatında görevlendirmek üzere din görevlilerinin alınacağını bildirdi. Farklı pozisyonlarda görevlendirilecek olan toplamda 6 bin 200 personele ilişkin kadro dağılımı, şu şekilde yapıldı:

  • Kur’an Kursu Öğreticisi- Kadın: Bin 300 kişi
  • İmam- Hatip: 4 bin 600 kişi
  • Müezzin- Kayyım: 300 kişi

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI DETAYLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ilanı için başvuru sürecinin 26 Aralık 2022 tarihinde başlayacak olduğu bilgisi kaydedildi. Kamu kurumu son başvuruların 6 Ocak 2023 günü saat 16:30’a kadar kabul edileceğini ifade etti. Başkanlık aday başvurularını yalnızca resmi internet sitesi üzerinden kabul edecek. Şahsen veya posta yolu ile iletilen başvurular, dikkate alınmayarak geçersiz sayılacak.

Sözlü sınav puanı, KPSS puanı ve diğer şartlar göz önünde tutularak personel istihdam edecek olan Diyanet İşleri Başkanlığı, sınavın düzenlenecek olduğu şehirleri de duyurdu. Söz konusu sınav giriş merkezlerinin yer aldıkları şehirler, şu şekilde sıralandı:

  • Yozgat, Van, Rize, Şanlıurfa, Samsun, Trabzon, Tekirdağ, Manisa, Konya, Kocaeli, Kayseri, Kastamonu, İzmir, İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, Gaziantep, Eskişehir, Elazığ, Erzurum, Diyarbakır, Denizli, Bolu, Bursa, Antalya, Ankara.