18 yaşından büyükler dikkat! KPSS şartsız İŞKUR TYP personel alım ilanları yayımlandı! 18 yaşından büyükler dikkat! KPSS şartsız İŞKUR TYP personel alım ilanları yayımlandı!

Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Avrupa Birliği Başkanlığı, eksik personel sayısını belirleyerek yeni bir personel alımı ilanı düzenlendiğini duyurdu. Kamu kurumu söz konusu ilana başvuru yapan ve yapılan değerlendirmeler sonucunda başvurusu onaylanan adayların bir sınava tabi tutulacaklarını ifade etti. 

Yeni personel alımı ilanı için henüz başvuru ekranlarının erişime açılmamış olduğunu ifade eden Avrupa Birliği Başkanlığı, personel istihdamlarının tek unvan üzerinden gerçekleştirileceğini belirtti. Kamu kurumu ilgili ilana ve başvuru sürecine ilişkin detayları paylaştı. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI ARALIK 2022

disisleri-bakanligi-avrupa-birligi-baskanligina-10-yeni-personel-alacak-son-basvuru-tarihi-13- (2)

Eksik kadrolarını belirleyerek yeni döneme ilişkin personel alımı ilanı düzenleyen Avrupa Birliği Başkanlığı, merkez teşkilatına yeni personellerin dahil edileceğini ifade etti. Genel Hizmetleri Sınıfı 8’inci dereceli kadroda görevlendirilmek üzere öğrenim dallarına göre personel istihdamlarının yapılacağını ifade eden başkanlık, kurum kadrosuna dahil edilecek olan personel sayısını 10 olarak belirledi. Kamu kurumu personellerin “Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı” unvanına sahip olacaklarını ifade etti.  

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Kurum kadrosuna 10 Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı’nın dahil edileceğini ifade eden Avrupa Birliği Başkanlığı, başvuru sürecinin 26 Aralık 2022 tarihinde başlayacağını ve 13 Ocak 2023 tarihinde sonlanacağını belirtti. Başvuruların e- devlet sistemi Kariyer Kapısı üzerinden kabul edileceğini belirten kamu kurumu, sağlanması gereken genel başvuru şartlarını şu şekilde sıraladı:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan şartları sağlıyor olmak
  • Siyasal bilgiler, hukuk, işletme, iktisat, veteriner, mühendislik, ziraat ve iletişim fakülteleri ile fakültelerin Avrupa Birliği istatistik, matematik, sosyoloji, şehir ve bölge planlama ve tarih bölümlerinden mezun olmuş olmak
  • 35 yaşını aşmamış olmak
  • KPSS’nin ilgili puan türünden en az 80 puan almış olmak
  • YDS’den veya dengi yabancı dil sınavlarından geçerli bir puan almış olmak