Dikkat Sayı Her Gün Artıyor! Türkiye'de Hangi İllerde Açık Alanda Sigara İçmek Yasaklandı?

Türkiye'de koronavirüs vaka sayısında meydana gelen yüksek artışlar beraberinde yeni tedbirleri de getirdi. Koronavirüs ile mücadele maske takılması en önemli tedbir olarak gösteriliyor. Ancak sigara kullananlar insanların kabalık şekilde bulunduğu açık alanlarda maskelerini çıkararak sigara içmeleri virüse yayılma imkanı tanıyor. Bu nedenlebazı illerde cadde, sokak gibi açık alanlarda sigara içilmesi yasaklanmaya başlandı. Türkiye'de hangi illerde sigara içmek yasaklandı?

GÜNDEM 07.11.2020 - 10:48 07.11.2020 - 10:48

Türkiye'de koronavirüs salgını yayılma alanını genişletmeye devam ediyor. Hemen hemen tüm illerde yeni vaka sayıları artışa geçerken bu durum yeni tedbirleri de beraberinde getirdi. Son günlerde bazı illerde bu nedenle açık alanlarda sigara içme yasakları uygulanmaya başlandı. Hangi illerde açık alanlarda sigara içmek yasak oldu?

9 İLDE SOKAKTA SİGARA İÇMEK YASAK!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye'de toplam 9 ilde açık alanda sigara içmek yasaklandı. İnsanların kalabalık cadde ve sokaklarda sigara içmek için maskelerini çıkartmaları nedeniyle bu yasak uygulanmaya başlandı. İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınan yasak kararları kamuoyuna duyuruldu.

Yapılan son dakika açıklamalarına göre Kahramanmaraş, Ordu, Giresun, Kastamonu, Denizli, Erzincan, Sinop, Kütahya ve Muş'ta kalabalık cadde ve sokaklarda vatandaşların sigara içmeleri yasaklandı.

Alınan sigara yasağı karartını duyuran Kütahya Valisi Ali Çelik, “Koronavirüs salgını kış aylarının yaklaşmasıyla etkisini daha da arttırdı. Bununla mücadele etmek zorundayız. Bu nedenle Kütahya kent merkezinde caddeler, sokaklar, pazar yerleri, cami önleri, hastane bahçeleri, parkla ve otobüs durakları gibi alanlarda sigara içmek yasaklanmıştır.” dedi.

SİGARA İÇENE MASKE CEZASI!

Sokakta sigara içmenin yasaklandığı bir diğer ile olan Muş'ta Vali İlker Gündüzöz konuya dair bir duyuru yaparak, “Vatandaşımızı bu ölümcül salgından korumak zorundayız. Bu maksatla kalabalık cadde ve sokaklarda sigara içmeyi yasak hale getirdik. Sigara içen vatandaşlarımıza sigara içtikleri için ceza yazılmayacak. Ancak maskelerini çıkardıkları için ceza ile karşı karşıya kalacaklar.” ifadelerini kullandı.

Sokaklarda ve caddelerde sigara içme yasaklarının kısa bir süre içerisinde tüm illere yayılması bekleniyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@