Uzun zamandır denetim, danışmanlık ve vergi konularında danışmanlık hizmeti veren, şirketlere ve çalışanlara destek olan PwC, koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirleri açıkladı. Salgın döneminde çalışanların yanında olduklarını gösterebilmek ve onları destekleyebilmek için içeriklerinde ve uygulamalarında birtakım güncellemeler yaptıkları belirlendi. Bir süredir heyecanla takip edilen ‘Digital Fitness’ uygulamasını ücretsiz olarak, kısa bir süreliğine kullanıcılara açtıklarının müjdesini verdi.

Akıllarda canlanan Fitness algısından oldukça farklı bir uygulama olan bu sistem ile birlikte her çalışanın kendi digital olgunluğunun sağlayabilmesi için destek verecek. Yapılacak değerlendirme 4 boyutlu olmakla birlikte yetkinlik, zihniyet, davranış ve ilişki alanında kişilerin kendilerini test etmelerini ve geliştirmelerini sağlayacak.

Koronavirüs salgını ile mücadele eden tüm dünyada iş dünyası da ağır hasarlar aldı. Çalışanların yeni çalışma sistemlerini benimsediği, yeni sorumluluklar almak zorunda kaldığı bu dönemde sağlıklarını korumaları ve iş devamlılığını sağlamaları için bazı tedbirlerin alınarak, kriz anlarında ne yapılması gerektiğinin farkına varılmasını içeren bir programdan oluşuyor.

Temmuz Sonuna Kadar Ücretsiz Olacak

Uygulama içerisinde yapılan güncellemeler sonrasında iş dünyasına yönelik bilgiler ve etkinlikler olduğu kadar, ailenin korunması için birtakım öneriler, çocuklar için eğlenceli eğitimlerin bulunduğu geniş çaplı bir uygulama olduğu biliniyor. Normalde ücretli olan uygulama için PwC Türkiye Başkanı Haluk Yalçın açıklama yaptı. Açıklamalarında ‘Pek çok çalışan uzaktan ve esnek çalışma modelini benimsedi. Şirketlerde iş gücünü geliştirmek ve katkı sağlamak için büyük çaba sarf ediyorlar. Uygulama pek çok yararlı bilgi sunarken Temmuz sonuna kadar tamamen ücretsiz olacak. Herkes faydalanabilir.’ Dedi.