Ana Sayfa TEKNOLOJİ Diablo Efsanesi Geri Dönüyor

Diablo Efsanesi Geri Dönüyor

Diablo geri dönüyor. Retro oyunlara geri dönüş Diablo 2 ile devam edecek.

10
0
Paylaş

Blizzard’ın 90’lı yıllara damga vuran oyunlarından birisi olan Diablo tekrar satışa sunulacak. Klasik oyunları bünyesinde toplayan ve yenileyerek son sistemlerde o yanmasını sağlayan GOG ile Blizzard’ın işbirliği sayesinde Diablo tekrardan satışa sunuluyor. Yeni çıkacak oyun eski oyun ve hemen hemen aynı özelliklere sahip. Hatta üzerine bazı eklemeler yapılacak ve içinde bulunduğumuz teknoloji ve oyun altyapısını sahip olacak.

Blizzard’ın en tutan oyunları arasında yer alan Diablo en tutan serisi de Diablo 2 olmuştu. Satışa çıktığında oyuncuların son derece ilgisini görmeyi başaran diye Diablo bunun için Blizzard ve GOG, yılların oyununu yeni sistemler entegre ederek yeniden satışa çıkacak.

1996 yıllarında satışa çıkan ve 2019 yılında tekrardan oyuncular için sunulan diye ablanın etiket fiyatı ise 10 dolar olacak aynı zamanda Diablo 1’in 4K ve 8K destekleri vermeye de başlayacak.

Son dönemde retro oyunları olan ilginin artması ile beraber oyun yapımcıları da bu alanda çalışmalarını arttırmaya başladı. Süper Mario ve Pacman gibi oyunları yeniden tasarlanması ile beraber oyun dünyası bir anda retro oyunları istilasına uğramış oldu geçtiğimiz günlerde de GOG üzerinde Blizzard’ın diğer klasik oyunları Warcraft: Orcs & Humans ile Warcraft 2’nin tekrardan satılmaya başlanacağı duyurulmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here