CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geleneksel hale gelen yıl sonu değerlendirmesi için gazetelerin Ankara temsilcileri ile bir araya geldi. Gündeme dair önemli açıklamalar yapan Kemal Kılıçdaroğlu,MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e “evine dön” çağrısı yapmasını yorumladı.

KILIÇDAAROĞLU'NDAN BAHÇELİ YORUMU!

Devlet Bahçeli'ye gereken cevabı Meral Akşener'in verdiğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Devlet Bahçeli çoğu zaman ne dediğini kendisi bile anlamayan bir siyasetçi. Konuyla alakalı olarak gereken cevabı Meral Hanım verdi. Bahçeli aldığı talimatlara göre açıklama yapar. Cumhur İttifakı zora düşünce yine bir talimat almış. Sandık korkusu evlerini, ocaklarını sarmış. Bu nedenle İYİ Parti'yi aralarında görmek istiyorlar. Bu İYİ Parti'nin kararıdır bizi alakadar eden bir konu değil. Ancak ben İYİ Parti'nin kadrolarının ilkeli siyaset yaptığına ve mevcut hükümete zerre kadar güvenip itibar etmediklerine eminim.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'ye yönelik eleştirilerinin dozunun son dönemlerde arttığına dikkat çeken Kemal Kılıçdaroğlu, “Ekonomi batmış, vatandaş evine ekmek götüremiyor ama Cumhurbaşkanı'nın tek gündemi CHP olmuş. Korku dağları sarmış, vatandaştan oy isteyecekleri tek argümanları CHP düşmanlığı kalmış. Kalkmış CHP iktidar olursa AK Parti'yi kapatacak diyor. Bunun akılla, mantıkla izah edilebilir bir tarafı var mı? Ben böyle bir şey demiş miyim? CHP'li herhangi birisi böyle bir şey demiş mi? Özellikle sordurdum arkadaşlarımızdan böyle bir açıklama yapan var mı diye. Kimse bu konu hakkında konuşmamış. Sayın Erdoğan'ı ya yanlış bilgilendirmişler ya da hayal dünyasında yaşıyor.” ifadeelrini kullandı.

NEDEN SANDIKTAN KORKUYORSUNUZ?

Erken seçim talebini yineyelen Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizim erken seçim talebimiz şu şartlarda her zaman geçerlidir. Ülke yönetilemiyor, memleket tıkanmış, vatandaş perişan. Şimdi erken seçime gidilmeyecek de ne zaman gidilecek. Vatandaşa 5 maske dağıtmayı beceremeyenlerden memleketin sorunlarına çözüm üretmelerini bekliyoruz. Ülkeyi uçurumun kenarı getirdiler. Diyoruz ki gelin siz bu ülkeyi uçurumdan atmadan vatandaşa soralım. Sandıkta vatandaş size onay verirse devam edersiniz. Neden korkuyorsunuz, sandıktan korkulur mu?” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com