Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin il başkanları ile bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulunan Bahçeli'nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yönelik açıklamaları yine tartışma yaratacak.

MİLLET KARARINI VERMİŞ KONU KAPANMIŞTIR

Daha önce Meral Akşener'e yönelik eve dön çağrısında bulunarak MHP'ye geri gelmesini ifade eden Devlet Bahçeli nugün ise önce Akşener'in parlamenter sistemi tartışmak için masa kurma önerisini değerlendirerek, “Bizim nazarımızda masa kurma teklifi büyük bir ciddiyetsizliğin tezahürüdür. Zillet partileri uzunca bir süredir ya masanın altılar veya masanın üzerindeler. HDP ile anayasa taslağını biz değil kendileri hazırladı. Millet kararını vermiş konu kapanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye'nin geleceğidir.” dedi.

DÖN EVİNE BİTSİN BU ÇİLE!

Meral Akşener'e de seslenen Devlet Bahçeli, “Daha önce de söylemiştim. Meral Akşener masa kurma işlerini bıraksın. Dön evine, bitsin bu çektiğin çile. Sana benzemeyenlerle gideceğin bir yol, varacağın bir istikamet, ulaşabileceğin bir hedef yoktur.” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli'nin Meral Akşener'e “eve dön” çağrısı daha önce siyasi polemik konusu olmuştu. Meral Akşener bu teklifi ciddiye almadığını basın önünde ifade etmişti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İYİ Parti'yi Cumhur İttifakı içerisinde görmek istediği de bilinirken Akşener'e ve İyi Parti'ye bu çağrıların sık sık yapılması bekleniyor.

isbilgisi.com