Devlet Bahçeli HDP'nin Kapatılmasını İstedi: "Siz Yapmazsanız Biz Yaparız!"

HDP'nin kapatılması konusundaki düşüncesini ısrarla söylemeye devam eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün bir açıklama daha yaptı. 6-8 Ekim olaylarıyla alakalı hazırlanan iddianameninin dikkate alınıp Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının HDP'ye kapatma davası açabileceğini söyleyen Devlet Bahçeli bu işlem yapılmazsa kendilerinin HDP'nin kapatılması için başvuru yapacaklarını açıkladı.

GÜNDEM 11.01.2021 - 18:09 11.01.2021 - 18:09

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'nin kapatılmasına dair düşüncelerini ifade etmeye devam ediyor. Devlet Bahçeli bugün yaptığı açıklamada Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nı işaret ederek HDP'ye kapatma davası açılması gerektiğini söyledi. Bu davanın açılmaması durumunda ise MHP'nin başvuru yaparak HDP'nin kapatılmasını isteyeceğini duyurdu.

HDP KAPATILMALIDIR ISRARI!

HDP'nin kapatılmasına dair ısrarını sürdüren Devlet Bahçeli, “HDP 6-8 Ekim olaylarının, hendek terörünün ve bölücülüğe mihmandarlık yapmanın bedelini kanun, millet ve tarih önünde ödemek zorundadır. Bu konuda adımlar derhal atılmalıdır.” dedi.

DAVA AÇILMAZSA MHP GEREKENİ YAPACAKTIR!

Sözlerini sürdüren Devlet Bahçeli, “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, 6-8 Ekim olayları ile alakalı hazırlanan ve kabul edilen iddianameyi esas alarak HDP'ye kapatma davası açabilir. Ancak bu işlem gerçekleştirilmez ve süreç soğumaya bırakılırsa Milliyetçi Hareket Partisi gerekeni yapacaktır. Siyasi Partiler Kanunu'nun 100. maddesine dayanarak adımlar atılacağından kimsenin şüphesi olmasın.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da “sözde cumhurbaşkanı” ifadesine tepki gösteren Devlet Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanı'na 'sözde' demek Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir. Kılıçdaroğlu yine kendisine yakışanı yapmıştır.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com