Dev Finans Kuruluşlarının Altın Fiyatı Tahminleri Değişti! Yeni Haftada Altın Fiyatları Yükselecek Mi?

Altın piyasası Goldman Sachs tarafından güncellenen 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık altın fiyatı tahminleri ile yeni bir pozisyon belirledi. Küresel altın piyasasının dikkate aldığı kurumlardan olan Goldman Sacsh'ın tahminleri altın fiyatlarını hareketlendirdi. Ons altın kaç dolar oldu?

EKONOMİ 21.06.2020 - 09:14 21.06.2020 - 09:14

Altın piyasasında fiyatlamayı değiştirecek ve piyasa şartlarını yeniden belirleyecek çok önemli bir gelişme yaşandı. ABD'li yatırım bankası Goldman Sachs, ons altına yönelik fiyat tahminlerini değiştirdi.

ONS ALTIN 2000 DOLAR OLACAK

Goldman Sachs, küresel altın piyasasında oldukça itibar gören bir kuruluş olması sebebiyle altın fiyatları bu yeni tahminlerden etkilendi. Yayınlanan yeni tahminlere göre Goldman Sachs, ons altının 12 aylık tahmini fiyatını 1800 dolardan 2000 dolara yükseltti.

Ons altında 3 aylık ve 6 aylık tahminlerini de yükselten Goldman Sachs'a göre ons altın 3 ay içerisinde 1800 dolara çıkacak. Bir önceki tahminde bu rakam 1600 dolardı. 6 aylık fiyat tahmini ise 1650 dolardan 1900 dolara çıktı.

DOLARIN ZAYIFLAMASI ALTINA YARADI

Goldman Sachs analistelerine göre ekonomideki toparlanmalar yatırımcıların altına yönelmelerini sağladı. Doların zayıflaması da altına yönelişin bir başka sebebi olarak gösterildi.

DEUTSCHE BANK DA ALTIN TAHMİNİNİ YÜKSELTTİ

Yapılan bu tahmin güncellemesinin ardından ons altın şu anda 1743 dolardan işlem görüyor. Altın fiyatlarında yükseliş grafiği hız kazanırken Goldman Sachs verilerini destekleyen bir gelişme daha yaşandı. Deutsche Bank da altın fiyatları tahminlerini yukarıya çekti.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK

Altın piyasasında yaşanan bu gelişmelerin asıl etkisinin piyasaların açılmasıyla daha belirgin hale geleceği belirtiliyor. Uzmanlara göre altın fiyatları yarından itibaren hızlı bir yükseliş grafiği çizmeye başlayacak.

isbilgisi.com