Dev Araç Şirketi Zorda! 20 Bin Kişi İşten Çıkarılacak!

Otomotiv devleri arasında sayılan Nissan tarihinin en büyük işten çıkarmasına hazırlanıyor. Araç şirketi salgın nedeniyle yaşadığı kötü günleri telafi edebilmek için 20 bin kişi çıkaracak.

OTOMOBİL 23.05.2020 - 16:21 23.05.2020 - 16:21

Salgın otomobil sektörünü derinden etkiledi. Bunun üzerine dev otomobil üreticisi olarak ifade edilen Nissan bu süreçte iş gücü anlamında ciddi bir kayıp yaşadı. Bu kaybın ardından şimdilerde küçülmeye giderek yaşanan zararın toplanmasını amaçlıyor. Bunun üzerine 20 binden fazla kişinin işten çıkarılması için çalışmalar başladı.

Şirketler pandeminin ekonomik etkilerini üzerinden atabilmek için büyük çaba sarf ediyorlar. Bunun ardından Nissan henüz krizden çıkamadığını ifade etti. Şirketin bu süreçte bir yapılanmaya gitmesine karar verildi. Dünya genelinde pek çok noktada hizmet verdiği ve üretim ağının bulunduğu biliniyor. Bununla birlikte şirketin 20 bin kişiyi işten çıkarmak adına adımlar attığı öğrenildi.

1999 Yılından Bu Yana İlk Kez İşten Çıkarılacaklar!

Şirketin geçmişine bakıldığı zaman şimdiye kadar ki en büyük işçi çıkarımının yapılacağı belirlendi. Bunun üzerine ilk olarak 2019 yılında da işçi çıkarmanın planlandığı belirtilmişti. Ancak bu politika tamamen agrasif bir politika olarak belirlendiği için bu durumun belirli bir süre boyunca askıya alınmasına karar verildi.

Tepkilerin ardından süreçten tamamen vazgeçildiği belirtildi. Şimdilerde ise salgın nedeniyle şirketin giderek daha fazla zarar açıklaması endişeye neden oldu. Bunun üzerine 20 bin işçinin çıkarılmasına karar verildi. İşçilerin hangi departmanlardan ve ülkelerden seçileceği konusunda henüz net bir açıklama yapılmadı. Bu durum çalışanlar arasında gerginliğin artmasına neden oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@