Depreme Dayanıklı Devasa Proje Merkez Ankara'da 914 Ofis Satışa Çıkıyor!

Ankara'da yeni karma yaşam projesi olarak inşa edilen Merkez Ankara yükselmeye devam ediyor. Devasa proje 2019 yılında yürürlüğe sokulan yeni deprem yönetmeliğine tamamen uyumlu olarak hazırlandı. Proje inşaatının bütününde krişsiz döşeme sistemi kullanıldı.

EMLAK 06.11.2020 - 23:59 06.11.2020 - 23:59

Ankara'danın yeni yaşam alanlarından birisi olmaya hazırlanan Merkez Ankara projesinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. İçerisinde ofis, konut, alışveriş merkezi ve otel gibi kompleksleri barındıran projenin ofis etabının tamamlanmasına çok kısa bir süre kaldı. Emlak Konut güvencesi ile inşa edilen dev proje iş dünyasının Ankara'daki merkezi olacak.

ANKARA'YA YENİ YAŞAM ALANI

Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan şirketleri tarafından yürütülen Merkez Ankara Projesi ile alakalı olarak, “Projemizde 1.302 ofis bulunuyor. Üç iş kulesi inşa edeceğiz. Farklı kullanıma imkan verilemsi açısından benzerleri ile ayrılan projemizin ilk etabında bulunan 914 adet ofis satışa açılacak. Konya Yolu üzerinde bulunan projede 48 katlı Süper Kule, 32'şer kattan oluşan Teras Ofis ve Kollektif Ofis kuleleri ile Ankara'ya yeni bir merkez kazandırıyoruz.” dedi.

Merkez Ankara projesi konumu ile de dikkat çekiyor. AKM Millet Bahçesi'ne komşu olan yeni yaşam alanının çevresinde bakanlıklar, kamu binaları, üniversiteler, eski ve yeni adalet sarayları, oteller ve alışveriş merkezleri bulunuyor. YHT garına ve metro istasyonlarına çok yakında olan proje sadece şehir işçi değil şehirler arası ulaşıma da ekstra imkanlar tanıyor.

DEPREME EN DAYANIKLI PROJE

Merkez Ankara projesinin en dikkat çekici özelliği ise 2019 yılında yürürlüğe sokulan yeni deprem yönetmeliğine göre inşa edilmesi oldıu. Krişsiz döşeme sistemi denilen mantar döşeme kullanılan proje Türkiye'nin depreme dayanaklı en gelişmiş niteliklere sahip yapısı olarak biliniyor.

isbilgisi.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@