Depremde yakını ölene 100 bin TL başvurusu nereden, nasıl yapılır? Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalarda depremde yakını ölen kişilere 100 bin lira destek ödemelerinin yapılacağı duyurulmuştu.

Cumhurbaşkanı tarafından gelen açıklamalarda, depremde yakınını kaybeden vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına 100 bin liralık bir nakdi yardım yapılacağı belirtildi. Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi.

"İlk etapta oturulamaz hale gelen hane başına 15 bin lira taşınma ve beş bin lira ile iki bin lira kira yardımı, ayrıca yine hane başına 10 bin lira destek yardımı yapacağımızı zaten açıklamıştım.

Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak Öğrencilere 11 bin 402 TL maaş bağlanacak

Ailelerini deprem bölgesi dışındaki illere kendi araçlarıyla götüren vatandaşlarımızın yakıt masraflarını karşılıyoruz. Ayrıca, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına acil ihtiyaçları için 100 bin lira nakdi yardımda bulunuyoruz. Önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak ihtiyaçlara göre vatandaşlarımıza ilave destekler de yapacağız. Devlet ve millet olarak el ele vererek hiçbir mağdur ve mazlumu sahipsiz bırakmayacağız.

Vefat eden vatandaşlarımızın yakınlarına acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için 100’er bin lira nakdi destek sağlıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan bu açıklamalar sonrasında ise başvuruların nerelere yapılacağına dair de detaylar netleşirken başvuru için de sosyal yardımlaşmaya ve valiliklere de giderek danışarak başvurularını yapması gerektiği ifade edildi.