Ana Sayfa GÜNDEM Deprem Nedeniyle Okullar Tatil Edildi

Deprem Nedeniyle Okullar Tatil Edildi

Denizli Acıpayam da okullar 28-29 Mart tarihlerinde tatil edildi.

10
0
Paylaş

Denizli Acıpayam ilçesinde eğitime Cuma gününe kadar ara verildi. Hafta sonunun ardından Pazartesi günü eğitime devam edilip edilmeyeceği ise henüz net değil. Geçen hafta meydana gelen depremden dolayı okullar tatil edilmişti ve tatil süresi yeni bir bilgi ile birlikte uzatıldı.

Acıpayam genelinde 28 29 Mart 2019 Perşembe ve Cuma günleri de eğitim öğretim olmayacak. 20 Mart 2019 Çarşamba günü Acıpayam’da gelen deprem sonrasında ilçede çok sayıda yapı zarar görmüştü.

Yıkılan binaların ve hasar gören binaların onarma çalışmalarını ise başlandı. 5,5 büyüklüğündeki depremden dolayı birkaç geceyi dışarıda geçiren vatandaşlara valilikten yapılan açıklamaya göre hafta ortasında meydana gelen depremden dolayı okullarında tatil edildiği duyurulmuştu. Yapılan ilk açıklamaya göre sadece 1 günlük tatil verileceği öğrenildi ancak Valilikten gelen yeni açıklama ile birlikte Acıpayam genelinde 28 29 Mart 2019 tarihlerinde de eğitim öğretime ara verildi.

Eğitim ve öğretime 1 Nisan Pazartesi günü devam edilip edilmeyeceği ise henüz belli değil. Valilikten yapılan açıklamaya göre 28-29 Mart Perşembe ve Cuma günleri eğitim öğretime ara verildi. Ancak öğrencilerin 1 Nisan’da okula gidip gitmeyecek dediyse henüz belli değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here