Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem çevre 10 ilde büyük bir yıkıma neden olurken binlerce vatandaş hayatını kaybetmişti. Binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Kahramanmaraş merkezli depremin meydana gelmesinin ardından yaptığı son dakika açıklaması ile oldukça dikkat çekti. 

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin hemen ardından artçılar yaşanmaya devam ederken Hatay merkezli bir deprem daha yaşanmış ve 6 kişi daha hayatını kaybetmişti. Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremin meydana gelmesinin ardından geçtiğimiz gün Malatya'da şiddetli bir deprem yaşandı. 

YENİ FAY HATTI NEREDE?

Geçtiğimiz gün Malatya'da meydana gelen şiddetli depremin ardından vatandaşlar büyük bir paniğe kapıldı. Türkiye'nin korkulu rüyası haline gelen depremler yaşanmaya devam ederken Malatya depreminde enkaz altında kalan 1 vatandaş hayatını kaybetti. Yaşanan korkutucu depremin ardından deprem sonrası açıklaması ile dikkat çeken Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür Malatya Yeşilyurt'ta meydana gelen depremin yeni bir fay hattının oluşmasına neden olduğuna dikkat çekti.  

Diri fay hatları haritası Maden Tetkik Arama tarafından yayınlanırken bölgede bir fay hattına yer verilmediğini, bunun yeni bir fay hattı olabileceğini söyleyen Görür, "Bu fay MTA haritasına çizilmemiş yeni bir fay olabilir. Ama daha önce olmuş 7.6 büyüklüğündeki depremin bu bölgeyi yüklemesi sonucu olduğu kesin" şeklinde konuştu. 

A101'de ürünlerde flaş indirim! A101'de ürünlerde flaş indirim!

Son zamanların en çok yakından takip edilen ismi olan Naci Görür Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili bir açıklamada daha bulunarak uzman isimlerle konuştuğunu ve yeni depremi değerlendirdiğini belirtti. Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Naci Görür yeni bir fay hattının meydana geldiğini belirtirken "Yeşilyurt, Malatya'da 5.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, Malatya Fayına paralel bir hat üzerinde. Doç. Dr. Cengiz Zabcı ve Prof. Dr. Ziya Çakır ile konuştum, bu fay MTA haritasına çizilmemiş yeni bir fay olabilir. Ama daha önce olmuş 7.6 büyüklüğündeki depremin bu bölgeyi yüklemesi sonucu olduğu kesin" ifadelerini kullandı. 

NACİ GÖRÜR'DEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA GELDİ!

Yayınlanan diri fay haritası ise şu şekilde yer aldı;

0a25c43e-df18-4fd6-8a58-3c09e757421f

isbilgisi.com haber sitesi bildirimlerini açmayı unutmayınız.