Denizbank çağrı merkezi numarası 0850 222 08 00 müşterilerine bir çok bankacılık işleminde 24 saat hizmet veriyor. Denizbank müşteri hizmetleri gelişen teknoloji sayesinde arayan kişilere iki yolla hizmet verebiliyor:

 • Müşteri hizmetleri yetkilisi ile Denizbank müşterileri tüm bankacılık işlemleri ve tüm sorularına yanıt alabilirler.
 • Sesli yanıt sistemi ile müşterilerin seslerinden yapmak istedikleri işlemi algılayan sistem onları en doğru menüye yönlendirebiliyor.

Denizbank Müşteri Hizmetlerine Nasıl Giriş Yapılır?

Denizbank çağrı merkezinde işlem yapmak için kart şifrelerini veya sesli imzalarını kullanabiliyor. Denizbank’ta hesabı olan tüm müşteriler şayet sistemde kayıtlı bir cep telefonları varsa sadece kart şifreleri ile yoksa kart numaralarını ve ardından kart şifrelerini tuşlayarak telefon bankacılığı sistemine giriş yapıyor.
Diğer bir yol ise sesli imza ile giriş. Sesli giriş ile müşteriler hiçbir kart numarası veya şifre tuşlamadan sadece sesleri ile bankacılık işlemlerini yapabiliyor.

Denizbank Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Denizbank çağrı merkezini aramak için tüm sabit veya mobil telefonlardan yurt içinde sadece 0850 222 0800 yurt dışında ise +90 850 222 0800 numarasını tuşlamak yeterli. Denizbank müşteri hizmetleri yetkilileri aynı zamanda banka çalışanı ve arayan müşterilerin tüm sorularına cevap verebiliyorlar.

Denizbank Müşteri Hizmetleri Şifresi Nasıl Alınır?

Çağrı merkezinde işlem yapmak için Denizbank’tan şifre almaya şayet banka kartı sahibiyseniz gerek yok. Çünkü telefon bankacılığı işlemlerinde kullanacağınız şifre aynı zamanda banka kartınızın şifresi. Ancak banka kartı şifresini unutanlar yine Denizbank müşteri hizmetlerini arayabilir ve yeni şifre talebinde bulunabilirler.

Denizbank Müşteri Hizmetleri Sesli İmza Nasıl Oluşturulur?

Denizbank sesli yanıt sistemini kullanmak son derece basit bir işlem. Sesli imza ile giriş yapmak isteyenler bankada kayıtlı cep telefonlarından bankayı arayıp sesli imza oluşturmak istediklerini belirttiklerinde kendilerinden özel bir kelimeyi üç defa tekrarlamaları isteniyor. BU sayede oluşan ve banka sisteminde kayıt edilen sesli imza yüksek güvenlikli ve biometrik bir imza olduğu için kesinlikle taklit edilemiyor ve kişiye özel bir şifre yerine geçiyor.

Sesli imzası olan bir müşteri cep telefonundan bankayı aradığı zaman sistem müşteriyi sesinden tanıyor ve böylece kart şifresi vb. tuşlamasına gerek kalmıyor. Yine müşteri istediği işlemi sesli yanıt sistemi ile yapabiliyor. Örneğin müşteri “havale” kelimesini söylediği zaman sistem müşteriyi hemen havale menüsüne yönlendiriyor.
 
Denizbank Müşteri Hizmetlerinden Hangi İşlemler Yapılabilir?

Denizbank çağrı merkezini arayarak yapılacak işlemler sesli yanıt sisteminde ve müşteri temsilcisi ile direkt konuşurken farklı olabiliyor. Denizbank müşteri hizmetleri çağrı merkezinden müşteri hizmetleri temsilcisi ile yapabileceğiniz işlemler şunlar:

 • Hesap işlemleri, hesap açma ve kapama, kredi hesabın sorgulama ve ekstre isteme,
 • Tüm para transferi işlemleri, havale, EFT, ileri tarihli EFT, SWIFT ve virman işlemleri
 • Kredi kartı borç sorgulama, borç ödeme, kredi kartı başvuru veya iptal işlemleri, ek kart başvurusu, kredi kartı şifre işlemleri,
 • Başka banka kredi ve kredi kartı borcu ödeme işlemleri,
 • Fatura ödeme işlemleri veya otomatik fatura ödeme talimatı verme ve iptal etme,
 • Vergi veya trafik cezası ödeme,
 • Hisse senedi alım satım ve yatırım işlemleri,
 • Döviz işlemleri ve döviz hesabı açıp döviz alım satımı yapma,
 • Şans oyunları işlemleri,
 • Kredi başvurusu,

Denizbank sesli yanıt sisteminden yapılabilecek bankacılık işlemleri ise şunlar:

 • Kredi kartı iptal etme ve şüpheli işlem bildirimi,
 • Kredi kartı borç sorgulama, borç ödeme ve ekstre isteme,
 • Hesap işlemleri, bakiye sorgulama, şifre işlemleri, 
 • Müşteri hizmetleri yetkilisine aktarım.


Kaynak: www.isbilgisi.com

ISBILGISI.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ... YASAL HAKLARIMIZ SAKLIDIR.