Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır? (Gerekli Belgeler)

Denizbank’ta kredili mevduat hesabı başvurusu, bankanın “Kurtaran Hesap” kampanyası üzerinden alınan başvurulardır. Banka müşterileri bu hesapla; 12 aya varan vade seçenekleri ile taksitli kullanım haklarına da sahip olurlar. Özellikle müşterilerinin ihtiyaçlarını her zaman en kolay yoldan karşılama amacı güden banka; kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bu sistemi kurarak onların en hızlı şekilde rahatlamalarına olanak sağlar. Kredili mevduat hesabı başvurusu yapmak isteyen k

BANKACILIK 16.04.2020 - 14:22 16.04.2020 - 14:22

Denizbank’ta kredili mevduat hesabı başvurusu, bankanın “Kurtaran Hesap” kampanyası üzerinden alınan başvurulardır. Banka müşterileri bu hesapla; 12 aya varan vade seçenekleri ile taksitli kullanım haklarına da sahip olurlar. Özellikle müşterilerinin ihtiyaçlarını her zaman en kolay yoldan karşılama amacı güden banka; kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bu sistemi kurarak onların en hızlı şekilde rahatlamalarına olanak sağlar. Kredili mevduat hesabı başvurusu yapmak isteyen kişiler, aşağıda verilen başlıklardan detaylı bir şekilde bankaya nasıl başvuru yapabileceklerini öğrenebilirler.

2020 Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank’a kredili mevduat hesabı başvurusu yapmak isteyen kişilerin takip etmeleri gereken birkaç başvuru yöntemi bulunmaktadır. Buna göre Denizbank kredili mevduat hesabı başvurusuyapmak isteyen kişiler başvuruları şu yöntemle yapabilirler.

 • Denizbank şubelerine bizzat giderek,
 • SMS ile başvuruda bulunarak,

Başvuru işlemlerini yukarıda verilen yöntemler kullanarak tamamlayan Denizbank müşterileri, acil nakit ihtiyaçları oluştuğunda rahatlıkla bu hesaptan faydalanabilirler.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu SMS Üzerinden Nasıl Yapılır?

Denizbank’a kredili mevduat hesabı başvurusunu SMS ile yapmak isteyen kişiler;

 • Cep telefonlarından büyük harflerle KURTARAN yazarak boşluk bırakıp T.C. numaraları ile birlikte 3280’e gönderebilirler.

Yukarıda verilen başvuru işlemi, banka tarafından yaklaşık 5 dakika içinde sonuçlandırılacaktır. Eğer başvuru yapmanıza herhangi bir şey engel değilse başvuru sonucunuzun olumlu cevabı telefonunuza SMS olarak gönderilir. Banka tarafından onay mesajı alan kişiler Denizbank’a kredili mevduat hesabı başvurusunu SMS ile yapmış olup sonrasında nüfus cüzdanları ile hesap açtırma işlemlerini tamamlayabilirler.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Denizbank’a kredili mevduat hesabı açtırmak için gereken belgeler, bankanın genel olarak hesap açma işlemleri için kişilerden talep ettiği belgelerdir. Buna göre kredili mevduat hesabı açtırmak için gereken belgeler şunlardır;

 • Hesap açtırmak isteyen kişi eğer SMS ile daha önceden ön başvuruda bulunmuşsa bankanın kendisine göndermiş olduğu onay mesajı,
 • Kişiye ait nüfus cüzdanı,
 • İkamet belgesi ya da son bir ay içinde düzenlenmiş olan fatura,

Gibi verilen belgeler tamamlanarak Denizbank şubelerine kredili mevduat hesabı açtırmak için başvuruda bulunulabilir.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Denizbank kredili mevduat hesabı (Kurtaran Hesap) avantajları, genel anlamda Denizbank müşterilerini nakit sıkıntısından kurtarmak amacıyla sunulan hizmetlerdir. Banka müşterilerine sunmuş olduğu kurtaran hesap ile;

 • Müşterisinin hesabında yeterli bakiye olmasa dahi, onların acil nakit ihtiyaçlarını Kurtaran hesap limiti ile karşılayabilmesine olanak sağlar.
 • Kurtaran hesaptan kullanılan bakiyelerin aynı zamanda 12 aya varan vade ile kişi geri ödeme olanağına sahip olur.
 • Eğer kişinin vadesiz hesabında otomatik fatura talimatı için vermiş olduğu faturalar yetersiz bakiye sebebi ile ödenemiyorsa, Kurtaran Hesap devreye girerek bu faturaların gecikmeden ödenmesine yardımcı olur.
 • Kişiler hesaplarını belirlenen iş yerlerinden yaptıkları alışveriş harcamaları için de kullanabilirler.
 • Kişilerin kurtaran hesapları sadece kullanılan gün kadar faiz işletmektedir. Eğer banka müşterisi kredili mevduat hesabı olan Kurtaran Hesabını hiç kullanmamışsa bu hesap için kişilerin herhangi bir ücret ödemesi beklenmez.

Bankanın oldukça uygun koşullar altında sunmuş olduğu kredili mevduat hesapları (Kurtaran Hesaplar) banka müşterilerinin en zor anlarında onlara nakit desteği sağlayan önemli hizmetlerden birisi olarak bilinir. Aynı zamanda banka müşterilerine kendi vadesiz hesaplarında para olsa dahi kullanım olanağı sağlamaktadır. Bunun için kişilerin parasının tamamıyla bitmesini beklemeye gerek kalmaz. Taksitli kullanım içinse banka tarafından minimum kullanım tutarı 200 TL olarak verilir.

isbilgisi.com