Denizbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank’ın kredi kartlarına başvurmak için banka müşterisi olup olmama durumuna göre üç farklı kanal kullanılabilir:

  • www.denizbank.com Denizbank internet sitesi üzerinden,
  • Denizbank internet bankacılığı kanalı ile,
  • Türkiye genelindeki tüm Denizbank şubelerinden,


Denizbank Kredi Kartı Başvurusu İçin İstenen Belgeler

Denizbank’ın kredi kartlarına başvurmak için gerekli belgeler şayet kredi kartı başvurusu yapan müşteri banka müşterisi ise ve kredi limiti var ise söz konusu değildir. Banka müşterileri bankada tanımlı gelir bilgileri ile belirlenmiş limit dahilinde kredi kartı alabilirler. Diğer yandan banka müşterileri mevcut limitlerinin üzerinde bir kredi kartı talep eder veya mevcut kredi kartlarının limitlerini banka limitlerinin üzerinde arttırmak isterlerse bu durumda banka müşteriden son gelir durumunu gösteren ilave gelir belgesi isteyebilir.
Diğer yandan banka müşterisi olmayan müşterilerden aşağıdaki belgeler istenebilir:

  • Kimlik belgesi,
  • SGK dökümü,
  • İş yerinden alınacak gelir belgesi veya maaş bordrosu,


Ancak kredi notu yeterli olup banka müşterisi olmayan bir kişiden hiçbir belge istenmeksizin sadece TC kimlik numarası ile yaptığı başvuruya istinaden kredi kartı verilebilir.

Diğer yandan ek kart başvurularında ek kart asıl kart sahibinin sorumluluğunda ve onun limiti dahilinde olduğu için ek kart çıkartılacak kişinin kimlik bilgisi haricinde hiçbir bilgi istenmez.

Denizbank Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Denizbank’ın kredi kartlarının müşteri limitleri aşağıdaki etkenler dikkate alınarak belirlenir:

  • Müşterinin aylık düzenli geliri (çalışanlar için),
  • Müşterinin yıllık beyan ettiği gelir (serbest meslek sahipleri için),
  • Müşterinin kredi notu,
  • Müşterinin maaş dışı ek gelirleri (kira, kar payı, faiz gelirleri vb),


Denizbank kredi kartı limiti belirlenirken tüm bu gelir unsurlarının ortalaması alınır. Diğer yandan kişilerin alabileceği kredi kartların toplam limiti kanunen sınırlandırılmıştır. Normal şartlarda ücretli bir çalışan başka bir gelir kaynağı yoksa aylık net maaşının 3 katı kadar kredi kartı limitine sahiptir. Ancak burada bankaların müşterilerin kredi notlarına göre limiti artırma esnekliği de vardır.

Diğer yandan müşterinin kredi kartı limiti tüm bankalar için ortaktır. Yani örneğin 30.000 TL limiti olan bir müşterini bir bankada 25.000 TL limitli kredi kartı varsa başka bankadan ancak 5000 TL limitli bir kredi kartı daha alır. Daha yüksek limitli bir kart alabilmesi için ya diğer banka kredi kartının limitini azaltması veya kartı iptal etmesi gerekir.

Denizbank Deniz Bonus Kredi Kartı
Deniz Bonus kredi kartının özelliği alışverişlerde yüksek miktarda bonus kazandırmasıdır. Denizbank bonus kart için Garanti bankası bonus programı ile yaptığı anlaşma sonucu tüm bonus üyesi işyerlerinden Denizbank bonus kart kullanıcısı müşterilere de bonus kazanma şansı vermektedir.

Denizbank Afili Bonus Platinum Kredi Kartı

Afili Bonus kredi kartının özelliği daha yüksek kredi kartı limitlerine ve gelir seviyesi daha yüksek müşterilere özel bazı restoran indirimi, otel indirimi veya alışveriş indirimleri gibi ek özelliklere sahip olmasıdır.

Denizbank Taraftar Bonus Kredi Kartları
Taraftar Bonus kredi kartlarının özelliği taraftarların tuttuğu takımların logosunu taşıyan bonus özellikli kredi kartları kullanarak hem bonus kazanması hem de bu kartların aidatları üzerinden takımlarına yapacakları bağış ile takımlarını desteklemelerini sağlamaktır.  Denizbank kredi kartı içinde GS Bonus, FB bonus, BJK Bonus gibi kartlar yanında Superligde yer alan diğer birçok takımın bonus kartı mevcuttur.
 
 Kaynak: www.isbilgisi.com

ISBILGISI.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ... YASAL HAKLARIMIZ SAKLIDIR.